Спеціальні потреби

Україна ні в якому разі не піде на зворотнє використання нафтопроводу «Одеса-Броди», заявив прем’єр-міністр Віктор Янукович. - 2004-02-05


Україна ні в якому разі не піде на зворотнє використання нафтопроводу Одеса-Брода, заявив прем’єр-міністр Віктор Янукович. Він підтвердив намір прокачувати через цю магістраль каспійську нафту на захід.

Прийняте у середу рішення Кабінету міністрів привітали посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст та польський уряд. Останій пообіцяв Україні підтримку на шляху вступу до Світової Організації Торгівлі. Втім представники російськогого бізнесу не залишають надії переконати уряд у доцільності завантаження нафтопроводу своєю сировиною.

Уряд України планує запустити в роботу нафтопровід «Одеса-Броди» протягом двох-трьох місяців. Про це повідомив віце-прем'єр Андрій Клюєв на нараді в Українському союзі промисловців і підприємців.

За його словами, в цьому році очікується транспортування по нафтопроводу від 4 до 5 млн тонн сировини в напрямку Брод. Прийняте напередодні урядове рішення про використання нафтопроводу передбачає, що прибуток від використання нафтопроводу щорічно складе від 8 до 67 мільйонів доларів у залежності від обсягів прокачування. Урядовець каже, якщо б Україна погодилася на пропонований Росією реверс, то втратила б стратегічну перевагу перед іншими можливими варіантами. Зокрема турецьким, болгарським та румунським.

Однак не зважаючи на це рішення, президент Торгового дому «ТНК-Украина» Олександр Городецький каже, що його компанія продовжуватиме переконувати Україну в доцільності реверсу нафтопроводу. Він висловлює сумнів, що український уряд на даний час має інші пропозиції про постачання нафти. Оскільки, на його думку, зараз експлуатація ділянки Одеса-Броди в західному напрямку буде збитковою. Представник ТНК натякає, що в разі відмови, Росія буде змушена збудувати альтернативні потужності для експорту своєї нафти у Європу але в обхід України.

Втім вистачає прихильників реверсу і в самій Україні. Керівник «Укртранснафти» Станіслав Василенко вважає тимчасовий реверс поки що єдиним можливим способом завантажити потужності нафтопроводу. Підтримав цей варіант і голова Української Спілки Промисловців і Підприємців, колишній прем’єр-міністр Анатолій Кінах.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG