Спеціальні потреби

Декілька опозиційних партій планують провести в Києві масові акції протесту проти урядового проекту державного бюджету на наступний рік. - 2003-11-24


У четвер 27 листопада декілька опозиційних партій планують првести в Києві масові акції протесту. «Наша Україна», Блок Юлії Тимошенко та Соцпартія вимагатимуть відхилення урядового проекту державного бюджету на наступний рік. Опозиція вважає, що уряд Януковича не має підстав знижувати мінімальну зарплату. Говорить депутат Верховної Ради Володимир Філенко.

Володимир Філенко: «Вперше за роки незалежності України, на наступний рік пропонується зниження мінімальної зарплати. З першого грудня має вступати в силу закон, згідно з яким МЗП встановлюється на рівні 237 грн. Уряд порахував щось своє і заявляє, що це дуже багато. І пропонує встановити МЗП на рівні 205 грн».

Філенко каже що зниження мінімальної заробітної плати відбудеться на фоні значного подорожчання продуктів харчування. Тому буде особливо болючим для населення.

Урядовці заявляють, що підвищення мінімальної зарплати все ж відбудеться – на 20 гривень. На більше, переконують вони, грошей в бюджеті немає. Інакше почне утворюватися заборгованість із зарплат, яку ледве вдалося ліквідувати. Скорочення доходів бюджету пояснюють зниженням ставки податку на доходи фізичних осіб

Опозиція заперечує аргументи урядовців. Депутат Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов нарахував принаймні 5 мільярдів гривень прихованих доходів, які уряд міг би спрямувати на підвищення зарплат. Він звертає увагу на значне збільшення фінансування силових відомств та бюрократичного апарату.

Крім того в поданому на друге читання проекті бюджету, представники опозиції вказують на «тіньові статті», спрямовані на мобілізацію фінансових ресурсів для участі влади у виборчій кампанії. За словами Турчинова, в такому вигляді приймати бюджет не можна.

Олександр Турчинов: «Цей бюджет є бюджетом виборчої кампанії провладних сил. Їх цікавить не соціально економічна ситуація в країні. Їх цікавить мобілізація ресурсу для того, щоб можна було його використовувати під час незаконної політичної кампанії власних політичних сил».

Опозиція розраховує привести під стіни парламенту та уряду щонайменше 10 тисяч своїх прихильників. Вона називає акцію простесту відпрацюванням координації сил політичних партій у ході виборчої кампанії. Втім не виключено, що парламентська більшість спробує перехопити в меншості ініціативу і поставить питання на голосування вже у вівторок. Соціаліст Юрій Луценко твердить, що опозиція готується і до такого сценарію.

Юрій Луценко7 «Опозиція готова до того, аби не допустити голосування у вівторок бюджету. Я точно заблокую трибуну. Бо моє право як депутата попирається урядом, який хоче бачити депутатів безсловесними маріонетками. Я думаю, що мої колеги по опозиції поступлять приблизно так же».

Поки що не зрозуміло, чи підтримає акцію протесту Компартія. Її керівництво не делегувало свого представника до оргкомітету. Депутати від опозиції заявляють, що наполягатимуть на прямій телевізійній трансляції парламентського засідання, де розглядатимуть проект бюджету.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG