Спеціальні потреби

Українське підприємництво: сьогодні гірше ніж учора? - 2003-10-01


Позитивні зміни, які мали місце у двотисячному та дві тисячі першому році не мали продовження у минулому році – переконані більшість підприємців, що брали участь у досліджені міжнародної фінансової корпорації. Серед позитиву вони називають схвалення законів, що спрощують ліцензування, сертифікацію та реєстрацію підприємств. Натомість головними і досі не вирішеними залишаються проблеми оподаткування, перевірок та дозволів.

І хоча уряд звітує про зменшення податкового тиску у зв’язку зі зменшенням податку на доходи фізичних осіб, експерти кажуть, що це вигідно лише великому бізнесу, і оплачувати таку реформу будуть дрібні підприємці.

Проблемою залишаються часті зміни як самих податків, так і податкової звітності. Актуальною залишається і проблема перевірок. В середньому українського бізнесмена перевіряють чотирнадцять разів на рік. Найчастіше приходять співробітники податкової, санітарно-епідеміологічної служби та пожежники.

Ці ж структури видають дозволи на початок підприємницької діяльності. З кожним роком отримати відповідні дозволи стає все складніше і дорожче – кажуть підприємці. Визнають проблему і державні посадовці. Органи виконавчої влади всіляко тримаються за право контролювати підприємців – каже заступник голови держкомпідприємництва Сергій Третьяков.

Для того, аби покращити ситуацію, міжнародна фінансова корпорація рекомендує українській владі здійснити таки реальну податкову реформу, унормувати процес здійснення перевірок та отримання дозволів. А також налагодити зв’язок між владою та бізнесом та забезпечити доступ підприємців до інформації.

XS
SM
MD
LG