Спеціальні потреби

Останні новини щодо зернового ринку: найважче позаду - 2003-09-25


„Зернова криза в Україні подолана” – вважає заступник міністра агрополітики Григорій Омельяненко. Він каже, що статистика свідчить, про стабілізацію цін на зерно на внутрішньому ринку. Омельяненко прогнозує, що до кінця року вартість борошна та хліба в магазинах суттєво не зміниться і продовольчої кризи боятися не варто.

Г.Омельяненко: „Угрози немає ніякої. Поки на внутрішньому ринку ціна на зерно вище, ніж в інших країнах. І нам його везуть. Я думаю, що вони вирівняються найближчим часом. Вони вже починають вирівнюватися.”

На думку Омельяненка, дефіцит зернових вдасться повністю покрити за рахунок імпорту. Угоди на постачання більше мільйона тон зерна укладено із казахськими компаніями. Майже стільки ж з російськими. Розглядаються пропозиції про закупівлю ще понад 2 мільйони тон. Почало надходити збіжжя із Сполучених Штатів. Таким чином в Державний резерв закуплено 2 мільйони 300 тисяч тон збіжжя, що майже на 40 % перевищує необхідний мінімум. В областях накопичено тримісячний запас.

Єдина проблема – українські трейдери звикли імпортувати зерно. І до процедури ввезення його із-за кордону не були підготовлені. Але цей фактор заступник міністра вважає несуттєвим і закликає пресу не розігрівати ажіотаж серед населення.

Тим часом Мінагрополітики підрахував економічний ефект для сільського господарства України від приєднання до ЄЕП. Омельяненко каже, що аграрний сектор України в цілому виграє від створення на території чотирьох країн зони вільної торгівлі. Принаймні такий висновок зробила спеціальна комісія міністерства.

Г.Омельяненко: „Я був членом цієї комісії. Ми ходили і вивчали, на яких умовах ми вступаємо, що ми робимо. В Мінекономіки це все акумулювалося. В питанні сільського господарства ми маємо сказати, що ми нічого не втрачаємо.”

Навпаки, каже Омельяненко, українські виробники отримають доступ до ринків Росії, Білорусі та Казахстану. Він прогнозує, що транспортні витрати зменшаться майже вдвічі. І це дасть українським аграріям додаткові переваги. Хоча точну суму, виграшу заступник міністра не назвав.

Мінагрополітики прогнозує, що врожай наступного року буде принаймні не гірше цьогорічного, не зважаючи на погодні умови, які не зовсім сприяють посівній компанії. Графіки посіву озимини виконуються. Більше половини площ в Україні вже засіяно. А тому продовольча криза як у цьому році не повториться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG