Спеціальні потреби

Актуально

Заява МЗС: виправдання перед закордонними партнерами чи справжній стан речей? - 2003-09-24

Україна має намір обмежити свою участь у Єдиному економічному просторі участю в зоні вільної торгівлі. Таку заяву зробив у вівторок заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик. За його словами, така можливість існує завдяки внесенню за вимогою України в документи про створення ЄЕП принципу різношвидкісної та різнорівневої інтеграції.

О.Моцик: „Коли мова йшла про переговори стосовно формування ЄЕП ми ставили першочерговим і основним завданням створення зони вільної торгівлі без обмежень і вилучень, яка б дозволила нам реалізувати той економічний потенціал в рамках „четвірки”, який на сьогодні є.”

Дипломат відзначив, що принцип різношвидкісної і різнорівневої інтеграції дозволяє Україні брати участь у формуванні ЄЕП у межах і формах, які відповідають Конституції України та її стратегічному курсу. Участь України у формуванні ЄЕП, за словами Моцика, проходитиме на підставах, які відповідатимуть процесу приєднання України до Світової організації торгівлі.

Речник МЗС також підтвердив, що президент Леонід Кучма прийняв відставку посла України в Румунії Антона Бутейка. Останній зрікся посади через „принципову незгоду” з участю України у формуванні Єдиного економічного простору. Олександр Моцик сказав, що це перший подібний випадок в історії української дипломатії.

Заява українського МЗС зроблені на фоні критичних висловлювань, які звучать як в Україні так і за її межами. Лідер партії „Реформи і порядок” Віктор Пинзеник назвав угоду про ЄЕП економічо не вігідною для України. На його думку, з тексту угоди випливає, що Україна надає Росії доступ до транзиту енергоносіїв за українськими цінами. Натомість взамін не отримує жодних гарантій доступу до російських енергоносіїв за внутрішніми цінами в Росії.

Єдиний момент в Угоді, з яким можна працювати, вважає Пинзеник, це договір про створення зони вільної торгівлі. Проте, каже народний депутат, для її створення достатньо виконувати двосторонню угоду з Росією про зону вільної торгівлі, підписану в 1993 році.

Побільшало критиків у ЄЕП і за кордоном. Перший заступник директора-розпорядника Міжнародного Валютного Фонду Енн Крігер вважає, що членство України в єдиному економічному просторі "може викликати ускладнення" у процесі приєднання України до Світової організації торгівлі. Про це вона сказала під час робочої зустрічі з міністром економіки Валерієм Хорошковським.

Всі новини дня

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

Президент Джо Байден приймає в Білому домі президента Володимира Зеленського 21 вересня. Це вже шоста їхня особиста зустріч та третій візит українського очільника до головної резиденції президента США.

«Якщо Україна не отримає допомоги – ми програємо»: Володимир Зеленський провів переговори у Конгресі США. Відео

Володимир Зеленський провів переговори у Конгресі США 21 вересня. За словами американських законодавців, погодження додаткової допомоги Україні, поточна ситуація на полі бою та перевірка вже наданих коштів, були ключовими питаннями під час візиту українського лідера до Конгресу.

Пентагон: Американські танки Abrams будуть в Україні “найближчими днями та тижнями”

Прессекретар Пентагону бригадний генерал Пет Райдер (Фото: AP Photo/Kevin Wolf)

Речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер заявив, що деталі нового пакету військової допомоги для України будуть оголошені незабаром сьогодні, 21 вересня.

Прессекретар оборонного відомства США також прокоментував, серед іншого, ситуацію з наданням Україні американських танків Abrams та тренуванням українських пілотів на винищувачах F-16.

“Що стосується танків Abrams, все йде за графіком. З міркувань оперативної безпеки я не зможу вдаватися в подробиці щодо того, коли саме ці танки прибудуть, крім того, що ми очікуємо, що вони прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями”, - зазначив генерал Райдер на брифінгу у Пентагоні.

Стосовно оголошеного раніше навчання українських пілотів на F-16 у США, Райдер зазначив: “Мни очікуємо, що українські пілоти та інженери незабаром прибудуть до Сполучених Штатів, щоб провести початкову підготовку з англійської мови, а потім навчання пілотів розпочнеться через кілька тижнів після цього”.

Водночас мережа CNN повідомляє, що новий пакет допомоги Україні загальною вартістю 325 мільйонів доларів має бути оголошений під час візити президента України Володимира Зеленського до Білого дому на перемовини з президентом США Джо Байденом.

В пакет, за даними CNN, ввійдуть касетні боєприпаси, серед іншого. Це буде вдруге, коли США надають ці боєприпаси Україні.

Хоча в пакет допомоги не увійдуть далекобійні ракети ATACMS, їхнє надання у майбутньому не виключено, за словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана.

Зеленський у Білому домі: Байден оголосить нову допомогу. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG