Актуально
Азаров критикує колег по Кабміну за протидію вступу до ЄЕП... - 2003-09-05
Перший віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров пропонує вжити оргвисновків проти тих членів уряду, які висловлюють застереження проти вступу України в Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном. На противагу своїм опонентам Азаров переконаний, що пострадянська інтеграція європейській не завада.
Публічні висловлювання члена уряду повинні відбивати офіційну позицію уряду, -- вважає Микола Азаров. Перший віце-прем’єр скритикував на прес-конференції в Києві заяви міністра економіки та євроінтеграції Хорошковського про те, що навіть натяки на митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном можуть ускладнити переговори України з Світовою організацією торгівлі, так само як і заяви щойно звільненого з посади міністра закордонних справ Зленка, який сказав, що створення наднаціонального органу в рамках цих чотирьох пострадянських держав українська сторона виключає.
«Не може бути ніякої окремої думки МЗС, відмінної від політики, яку проводить президент України, уряд України. Особиста думка – це так. Але висловлювання таких осіб повинні відповідати офіційному баченню», -- заявив пан Азаров.
Що ж до суті, додав він, то на першому етапі створення Єдиного економічного простору ніяких ні наднаціональних, ні міжнаціональних, ні міждержавних органів створюватись не буде. Суть першого етапу інтеграції України в ЄЕП полягає, за його словами, в тому, щоб створити зону вільної торгівлі без вилучень і обмежень. Якщо не буде реалізований цей перший етап, каже пан Азаров, то може й не відбутися ні другого, ні третього – ні наднаціонального органу, ні спільної валюти. За словами урядовця, думка про те, що угода про ЄЕП може завадити України вступити до Світової організації торгівлі, змушує його тільки усміхнутись. Як і побоювання, що інтеграція в ЄЕП суперечить інтеграції в ЄЕС. Україна проголосила стратегічний курс на інтеграцію в Європу, каже пан Азаров,
«І угода про створення Єдиного економічного простору жодною своєю буквою, жодним своїм параграфом, жодним своїм рядком не суперечить, а навпаки, сприяє європейській інтеграції», -- вважає віце-прем’єр, що очолював українську делегацію на переговорах про Єдиний економічний простір.
А тим часом з думкою про «несуперечливість двох інтеграцій» не згодні не лише деякі колеги пана Азарова в українському уряді, а й офіційні особи в самому Євросоюзі. Єврокомісія вже висловила застереження, що уклавши інтеграційні угоди з Білоруссю, Казахстаном і Росією, офіційний Київ може поставити хрест на можливості інтегруватися в ЄС. Європейці нагадують, серед іншого, що між Євросоюзом і Білоруссю відсутні дипломатичні відносини, Казахстан є азійською, а не європейською державою, а Росія такої мети, як вступ до ЄС, ніколи перед собою не ставила.
Нагадаю – угода чотирьох пострадянських країн про створення Єдиного економічного простору має бути підписана 19 вересня в Ялті, під час чергового саміту СНД.
Всі новини дня
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.
Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
Президент Джо Байден приймає в Білому домі президента Володимира Зеленського 21 вересня. Це вже шоста їхня особиста зустріч та третій візит українського очільника до головної резиденції президента США.
«Якщо Україна не отримає допомоги – ми програємо»: Володимир Зеленський провів переговори у Конгресі США. Відео
Володимир Зеленський провів переговори у Конгресі США 21 вересня. За словами американських законодавців, погодження додаткової допомоги Україні, поточна ситуація на полі бою та перевірка вже наданих коштів, були ключовими питаннями під час візиту українського лідера до Конгресу.
- Голос Америки
Пентагон: Американські танки Abrams будуть в Україні “найближчими днями та тижнями”

Речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер заявив, що деталі нового пакету військової допомоги для України будуть оголошені незабаром сьогодні, 21 вересня.
Прессекретар оборонного відомства США також прокоментував, серед іншого, ситуацію з наданням Україні американських танків Abrams та тренуванням українських пілотів на винищувачах F-16.
“Що стосується танків Abrams, все йде за графіком. З міркувань оперативної безпеки я не зможу вдаватися в подробиці щодо того, коли саме ці танки прибудуть, крім того, що ми очікуємо, що вони прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями”, - зазначив генерал Райдер на брифінгу у Пентагоні.
Стосовно оголошеного раніше навчання українських пілотів на F-16 у США, Райдер зазначив: “Мни очікуємо, що українські пілоти та інженери незабаром прибудуть до Сполучених Штатів, щоб провести початкову підготовку з англійської мови, а потім навчання пілотів розпочнеться через кілька тижнів після цього”.
Водночас мережа CNN повідомляє, що новий пакет допомоги Україні загальною вартістю 325 мільйонів доларів має бути оголошений під час візити президента України Володимира Зеленського до Білого дому на перемовини з президентом США Джо Байденом.
В пакет, за даними CNN, ввійдуть касетні боєприпаси, серед іншого. Це буде вдруге, коли США надають ці боєприпаси Україні.
Хоча в пакет допомоги не увійдуть далекобійні ракети ATACMS, їхнє надання у майбутньому не виключено, за словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана.
Форум