Спеціальні потреби

Допомога у захисті прав громадян - 2003-07-30


“Чорний список”. Міжнародний правозахисний проект під такою назвою презентований в Україні. Автори проекту створили сайт, на якому мають намір публікувати скарги громадян про порушення їхніх прав. Якщо на ваші скарги ніде не реагують, спробуйте поскаржитись в Інтернет. Міжнародний правозахисний проект “Чорний список” запустив сайт з однойменною назвою – адреса в Інтернеті www.blackpage.com.ua – і запрошує громадян публікувати на ньому – у необмежених кількостях – свої скарги про факти порушень прав людини та чинного законодавства в Україні.

Як кажуть автори проекту, якщо державний чиновник, що вимагав у відвідувача хабара, чи голова колгоспу, що обділив фермера землею, чи міліціонер, що перевищив свої повноваження, не бояться листовних скарг – побояться інформації, оприлюдненої перед усім світом в Інтернеті.

“Щоб чиновник вранці прийшов на роботу і маючи свій комп’ютер, заходив, шукав своє прізвище, скільки там на нього скарг надійшло. І зробимо на цьому ж сайті реакцію вищестоящих інстанцій – міністерств, як вони на це реагують”, -- каже керівник проекту Едуард Багіров. На сайті “Чорний список” скарги вміщуватимуть за розділами: адміністрація президента, законодавча і виконавча влада, суди, порушення прав споживачів і порушення прав інтелектуальної власності. На цій інтернетівській дошці скарг можна буде поплакатись про те, що під час працевлаштування за кордоном вам не виплатили обіцяної зарплатні, і про те, що депутат, за якого ви голосували, не виконав своїх передвиборчих обіцянок.

Автори та учасники проекту “Чорний список” кажуть, що зможуть надавати громадянам юридичні консультації, представлятимуть їх права у суді – аж до Страсбурзького суду з прав людини. Однак за їх словами, допомогти усім вони не в силі, а отож головною метою проекту “Чорний список” залишається – привернути увагу, морально засудити. За їхніми словами, це спроба виробити бодай якийсь механізм, де інші механізми не діють, в країні, де права людини порушуються масово.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG