Спеціальні потреби

США сприяють дотриманню прав людини та ЗМІ на Півдні України - 2003-07-10


Конкурсна комісія визначила 43 переможців. Серед них – два миколаївські проекти.

Дотримання прав людини у Миколаївській області буде моніторити миколаївський обласний комітет „Правозахисник – 1” (директор проекту - кандидат психологічних наук Наталка Гурська). А становленню свободи слова сприятиме журнал „Новий вік” (директор проекту – Ярослав Індиков).

Миколаївські переможці вже отримали вітальні листи від американського амбасадора в Україні Карлоса Паскуаля та уклали угоди з Посольством США.

В межах десятимісячного проекту „Створення юридичної служби для жертв порушень прав людини і свободи слова” комітетом „Правозахисник-1” будуть здійснені наступні заходи: - проведення низки семінарів–тренінгів в містах Миколаївської та Одеської областей; - виготовлення і безкоштовне поширення довідника „Громадські організації та ЗМІ Миколаївщини”, посібника „Захист прав громадян України в Європейському суді”; - надання правової допомоги жертвам порушень прав людини; - юридичні консультації в ефірі міського радіо „Миколаїв”, на сторінках журналу „Новий вік” та газети „Ведо”.

Юрист миколаївського обласного комітету «Правозахисник-1” Анатолій Іванюченко повідомив, що в регіоні серед порушень прав працівників засобів масової інформації найчастіше зустрічається приховування, ненадання необхідної інформації з боку владних структур.

„Щодо пересічних громадян – ми доходимо висновку, що найчастіше порушуються права громадян не в органах суорганах судової влади, а вже після того як громадянин отримає в руки рішення суду, яке вступило в законну силу.

Нажаль, на сьогодні в Миколаївській області склалася надкритична ситуація. Понад 70% судових рішень не виконуються. В сільській місцевості демонстративно не виконується рішення про стягнення майнових паїв. В містах не виконуються рішення які стосуються арешту майна боржника, які стосуються стягнення заборгованості з виплати зарплати, аліментів. Не виконуються рішення в частині пенсійного, соціального законодавства”. Реалізувати грантову угоду з посольством США комітету „Правозахисник-1” допомагають незалежна профспілка „Вітрила”, миколаївський благодійний фонд „Жіночий світ”, обласне громадське об’єднання „Ведо”, обласна організація Комітету виборців України.

9 липня представники миколаївського обласного комітету „Правозахисник-1” відвідали Одесу. Тут вони вивчали ситуацію зі свободою преси та дотриманням прав людини, збирали інформацію про діючі громадські організації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG