Спеціальні потреби

Актуально

Консульство Польщі в Одесі оточено протестуючими - 2003-07-02

Одеські обласні організації „Українське братство”, УНА-УНСО, Соціал-Національна партія України провели 2 липня пікет біля консульства Польської республіки. Вони вимагали припинити тиск з боку окремих польських політиків та засобів масової інформації на Україну з вимогою вибачитися за події на Волині у 1943 році.

Учасники пікету біля консульства Польщі, серед яких була переважно молодь, тримали гасла: „Вибачень перед катами українського народу не буде”, „Поляки, покайтеся за сотні років окупації українських земель”, „ОУН – УПА – українські герої”, „За захист своєї землі не вибачаються”.

На думку лідера Одеської обласної організації УНА-УНСО Андрія Іщенка – „вимоги польських політиків „вибачитися” за дії Української повстанської армії у 1943 році, на Волині, викликає у нас протест. Наприклад моя дружина з Волині і я там маю багато друзів. Ми чітко знаємо, що це споконвічна українська земля і дії УПА були зроблені у відповідь на військові дії Армії Крайової, яка займала антиукраїнську позицію. Дії УПА були вимушеними. Ми вважаємо членів ОУН – УПА героями України і чекаємо на офіційне визнання їхньої боротьби проти двох окупантів, надання їм всіх необхідних пільг”.

Лідер обласної організації Соціал-Національної партії України \СНПУ\ Павло Кириленко вважає, що „істерія, яка останнім часом нагнітається навколо Волинських подій 1943 року, організована певними політичними силами для того щоби спровокувати конфлікт між українцями і поляками. Ми вважаємо, що польський народ не винен у подіях 1943 року. Винна польська політична еліта, яка зробила заручниками польський народ на споконвічних українських землях. Ми прийшли висловити свої невдоволення і протест проти того що Польща вимагає від України вибачень. Ми вважаємо, що вибачитися має Польща та її керівництво”

Активісти СНПУ поширили серед одеситів Заяву „Україна пам’ятає!” у якій висловили ставлення до Волинських подій.

„Українське братство”, за словами його регіонального лідера Андрія Юсова, „має чітку і визначену, на відміну від української влади, позицію щодо подій 1943 року. Ми вважаємо, що ініціатива польської сторони, стосовно вибачень за діяльність УПА, є нічим іншим як історико-політичною провокацією і негативно відбивається на українсько-польському партнерстві та його перспективах”.

Організатори пікету передали консулу Польщі в Одесі Анджею Собчаку Звернення, у якому висловлено думку, що „вимоги вибачитися за події на Волині є грубим втручанням у внутрішню політику України... Сьогодні в Україні діє п’ять дипломатичних представництв Польщі, не заохочуйте українців перетворити їх на постійні об’єкти протестних акцій. Вимагаємо від республіки Польща, офіційно відмовитись від безпідставних претензій на вибачення з боку України за боротьбу УПА”.

Серед тих хто прийшов цього дня до консульства Польщі був і нинішній мешканець Одеси Григорій Драбчук. У 1943 році він мешкав у селі Кохановка, Кременецького району – тоді Волинської, а нині Тернопільської області.

Він пригадує: „Я був живим свідком. Сам тікав від поляків. Коли почалася ворожнеча – поляки нищили українців, а УПА – поляків. Одного дня, о дванадцятій ночі, нашим селянам повідомили, що йдуть поляки вирізати село. Я тікав з цілою родиною. Лише батько не тікав. Він був колишнім вояком царської армії – взяв в руки вила, поліз на хату і біля димоходу сидів цілу ніч...” До учасників акції протесту вийшов консул Польщі в Одесі Анджей Собчак. Йому передали звернення. На прохання журналістів висловити ставлення з приводу вимог обласних організацій Українського братства, УНА-УНСО, Соціал-Національної партії України, Анджей Собчак сказав: „Я маю прочитати всі надані документи, а потім їх коментувати. Нині немає про що говорити”.

Всі новини дня

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

Президент Джо Байден приймає в Білому домі президента Володимира Зеленського 21 вересня. Це вже шоста їхня особиста зустріч та третій візит українського очільника до головної резиденції президента США.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG