Спеціальні потреби

Несподіване звільнення губернатора та силовиків Львівської області - 2003-06-05


Звільнено трьох львівських високопосадовців: губернатора Мирона Янківа, керівника обласного управління МВС Василя Рябошапки та прокурора області Богдана Ринажевського. Офіційно це пов'язують із результатами роботи на Львівщині координаційного комітету боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Після відвідувань Львівщини, комітет зробив висновок про незадовільну роботу правоохоронних та інших органів виконавчої влади області. Глава комісії Ольга Колінко заявила, що губернатор Мирон Янків не використав надані йому повноваження для зміни безвідповідального ставлення керівників правоохоронних органів із забезпечення законності та захисту інтересів громадян.

Хоча насправді відставку Львівського губернатора Мирона Янківа пов'язують із боротьбою провладних сил за голоси виборців під час наступних президентських виборів. Хто очолить Львівщину наразі не відомо, але серед кандидатур, що називаються, переважають представники СДПУ(о) та Партії регіонів України.

Сьогодні на посаду виконуючого обов'язки керівника МВС у Львівській області вже призначено полковника міліції Ігора Адамчука. Що стосується інших призначень, то досі ці питання залишаються відкритими. Найважливішим з них є – хто стане новим львівським губернатором?

Уся регіональна преса зараз обговорює неофіційні версії звільнення теперішнього губернатора. Основна з них - зміни у керівництві області пов'язані із наближенням президентських виборів.

В обласній адміністрації рішення Кучми наразі не коментують. Воно стало несподіванкою як для самого Мирона Янківа, так і для його апарату. Нагадаю, що не так давно, на прес-конференції за підсумками візиту на Львівщину прем'єр-міністра Віктора Януковича, Мирон Янків сказав, що збирається працювати на займаній посаді ще довго. Народний депутат, член фракції Наша Україна Тарас Чорновіл вважає, що звільнення з посади Янківа матиме для Львівщини негативні наслідки. Він назвав Янківа чи не єдиним порядним губернатором на всю Україну.

Політолог Кость Бондаренко говорить, що серйозних підстав звільняти Мирона Янківа не було. За його словами, якщо згадати останній візит прем'єр-міністра Віктора Януковича до Львова, то хоча Янківа і не хвалили, але він фактично отримав від прем'єра карт-бланш до жовтня. У жовтні прем'єр обіцяв повернутися і подивитися на те, як виконують ті чи інші його настанови. В економіці Львівської області намітилися позитивні тенденції, про що також неодноразово говорилося. Тобто, губернатора не було за що звільняти. Що стосується того, хто буде наступним керівником області, то на думку Бондаренка, це питання буде вирішуватися за "тісною підтримкою та консультуванням" з Віктором Медведчуком.

Між тим серед ймовірних кандидатур на посаду голови Львівської облдержадміністрації зараз називають: начальника обласної податкової адміністрації Сергія Медведчука, народного депутата, новобранця Партії регіонів Петра Димінського, голову обласної організації Партії регіонів Олексія Радзієвського та заступника голови Львівської обласної адміністрації Богдана Матолича. Проте, попри існування цілого списку ймовірних кандидатів на посаду губернатора, події в області можуть розвиватись несподівано. У Львові все частіше говорять про можливість призначення на посаду губернатора "темної конячки", людини здатної, на думку Києва, забезпечити правильний результат під час підготовки можливого референдуму і виборів президента.

Нещодавно стало відомо, що медикам довелось госпіталізувати голову Львівської облдержадміністрації Мирона Янківа. Лікарі кажуть, що звістка про звільнення із займаної посади спричинила в екс-губернатора проблеми з серцем та тиском.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG