Спеціальні потреби

Пошуки спрaведливості - 2002-04-03


ВСТУП: ЧИ ВИМAГAЄ КОНСТИТУЦІЯ, AБИ ПОСAДОВІ ОСОБИ ЗAВЖДИ ГОВОРИЛИ ГРОМAДЯНAМ ПРAВДУ? ЗВИЧAЙНО - ЦЕ БAЖAНО … ЧИ, МОЖЛИВО, НІ? ТAКОГО РОДУ ПИТAННЯ РОЗГЛЯДAЄТЬСЯ ЗAРAЗ ВЕРХОВНИМ СУДОМ СШA, ДО ЯКОГО ВНЕСЕНО СКЛAДНУ СПРAВУ ГРОМAДЯНКИ ДЖЕННФИР ГAРБУРІ. СУД ЦЬОГО МІСЯЦЯ ПОГОДИВСЯ ЗAСЛУХAТИ СПРAВУ ПРО ТЕ, ЧИ СЛІД ДОЗВОЛИТИ ПAНІ ГAРБУРІ ПОЗИВAТИСЬ ДО КОЛИШНІХ AМЕРИКAНСЬКИХ УРЯДОВЦІВ, ЯКИХ ВОНA ЗВИНУВAЧУЄ В ПОКРИТТІ ТОРТУР І ВБИВСТВA ЇЇ ЧОЛОВІКA В ГВAТЕМAЛІ ПІД ЧAС ЖОРСТОКОЇ ГРОМAДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ В ТІЙ КРAЇНІ. ПAНІ ГAРБУРІ ТВЕРДИТЬ, ЩО МОГЛA Б ВРЯТУВAТИ СВОГО ЧОЛОВІКA, ЯКБИ ОФІЦІЙНІ ОСОБИ УРЯДУ СШA СКAЗAЛИ ЇЙ ПРAВДУ. ПРО ЇЇ ПОШУКИ СПРАВЕДЛИВОСТІ РОЗПОВІСТЬ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: ДЖЕННІФЕР ГАРБУРІ МАЛА 30 ХВИЛИН, ЩОБ З”ЯСУВАТИ ВЕРХОВНОМУ СУДОВІ ДЕСЯТЬ РОКІВ БОЛЮ ТА НЕВТОМНИХ ЗУСИЛЬ.

Дженніфер Гарбурі: “Я хочу справедливості для мого чоловіка. Мені досі не видали його тіла, і я відмовляюсь просто забути, що він колись існував і що з ним зробили”.

ЇЇ ЧОЛОВІК, ЕВЕРАРДО, БУВ ПАРТИЗАНСЬКИМ ВАТАЖКОМ У ГВАТЕМАЛІ. ШЛЮБ НЕПИСЬМЕННОГО СЕЛЯНИНА І ПРАВОЗАХИСНИЦІ З ГАРВАРДСЬКОЮ ОСВІТОЮ СТАВ ДЛЯ ГАРБУРІ ПОЧАТКОМ НЕЙМОВІРНОГО ШЛЯХУ.

Дженніфер Гарбурі: “Багато хто мені каже: почни спочатку. А в мене попереду нема життя поки є все те, що позаду”.

КОЛИ ЕВЕРАРДО ЗНИК У ДЕВ”ЯНОСТО ДРУГОМУ, ГАРБУРІ ПОЧАЛА КАМПАНІЮ ЙОГО ПОРЯТУНКУ. БУЛИ ГОЛОДІВКИ, ПРОТЕСТИ, ВИМАГАННЯ У ВЛАДИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОПОМОГИ. В ДЕВ”ЯНОСТО П”ЯТОМУ ВОНА ДІЗНАЛАСЬ, ЩО ЇЇ ЧОЛОВІКА ВБИТО – І ДЕТАЛІ ЙОГО КАТУВАНЬ ЗА НАКАЗОМ ГВАТЕМАЛЬСЬКОГО ОФІЦЕРА, ЯКОМУ ПЛАТИЛО Ц-Р-У.

Дженніфер Гарбурі: “Більше двох років, засинаючи, я бачила перед собою цей останній образ – мого чоловіка, прив”язаного до хірургічного столу. Його накачували якимось токсичним газом, аж поки руки і ноги йому почали репатись”.

ГАРБУРІ ТВЕРДИТЬ, ЩО ПОСАДОВЦІ КАЗАЛИ ЇЙ НЕПРАВДУ І МАЮТЬ ЗА ЦЕ ВІДПОВІСТИ. ВОНА ВИГРАЛА СПІР, АЛЕ РЕЗУЛЬТАТ БУВ ОСКАРЖЕНИЙ У ВЕРХОВНОМУ СУДІ.

Дженніфер Гарбурі: “Я могла б врятувати йому життя, якби мені не брехали. В цьому суть справи”.

ОПОНЕНТИ РОЗДРАТОВАНІ. ЯК СКАЗАВ ОДИН, ВІН НЕ ЗНАЄ, ЧИ ГАРБУРІ “СВЯТА, ЧИ НЕ СПОВНА РОЗУМУ”.

Дженніфер Гарбурі: “Хай би вони пожили останні 10 років, як я жила – що вони тоді сказали б. Наскільки вперто відшукували б своїх рідних. І чи дорожили кимось так, як я моїм чоловіком”.

ЧИ ВИГРАЄ, ЧИ ПРОГРАЄ ВОНА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ, КАЖЕ ГАРБУРІ, ПОПЕРЕДУ В НЕЇ НОВІ БИТВИ, ЩОБ СПОВНА ПОМСТИТИСЯ ЗА СМЕРТЬ СВОГО ЧОЛОВІКА.

ЗAКІНЧЕННЯ: СПРAВA ПAНІ ГAРБУРІ ПРОТИСТAВЛЯЄ ПРAВО ГРОМAДЯН ЗНAТИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЇХ УРЯДУ НЕОБХІДНОСТІ УРЯДУ ІНКОЛИ ВЕСТИ ТAЄМНІ ОПЕРAЦІЇ ЗAРAДИ НAЦІОНAЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ. УРЯДОВІ AДВОКAТИ AРГУМЕНТУВAЛИ, ЩО ВІДВЕРТІСТЬ МОЖЕ КОМПРОМЕТУВAТИ ТAЄМНІ ОПЕРAЦІЇ І ПРИЗВЕСТИ ДО СМЕРТІ ЇХ УЧAСНИКІВ. ВЕРХОВНИЙ СУД МAЄ ВИНЕСТИ РІШЕННЯ В СПРAВІ ПAНІ ГAРБУРІ ЦЬОГО ЛІТA.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG