Спеціальні потреби

Гетьман ефіру - 2001-05-30


ВСТУП: ПОНЯТТЯ ‘ВІДДАНОСТІ’ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЯК СИМПАТІЯ І ЛЮБОВ І ЯК ПОСТІЙНА ВІРНІСТЬ КОМУСЬ АБО ЧОМУСЬ. ЗАРАЗ ПРЕДСТАВИМО ВАМ ЛЮДИНУ, ЯКА ВТІЛЮЄ ВСІ ЦІ ПРИКМЕТИ. СВОЄЮ ВІДДАНІСТЮ УКРАЇНСЬКІЙ РАДІОЖУРНАЛІСТИЦІ ВІСІМДЕСЯТИЛІТНІЙ МИХАЙЛО КОМІЧАК МАБУТЬ ВСТАНОВИВ РЕКОРД. НЕЩОДАВНО ЦЕЙ УРОДЖЕНЕЦЬ МІСТА ПІТСБУРГ, ШТАТ ПЕНСІЛЬВАНІЯ ВІДЗНАЧИВ П’ЯТДЕСЯТ РОКІВ, ЯК ВЕДУЧИЙ ЩОТИЖНЕВОЇ МІСЦЕВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РАДІО-ПРОГРАМИ. БІЛЬШЕ ТОГО, ПАН КОМІЧАК ЗА ПІВ СТОЛІТТЯ ПРОПУСТИВ ЛИШЕ ОДНУ НЕДІЛЮ ЗА МІКРОФОНОМ, УДОСТОЇВШИСЬ ЗВАННЯ ГЕТЬМАНА ЕФІРУ.

ТЕКСТ: КОЛИ У МІСТІ ПІТСБУРҐ ВПЕРШЕ ПРОЗВУЧАВ ГОЛОС МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ПРЕЗИДЕНТОМ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ БУВ ГЕРРІ ТРУМАН, У КРЕМЛІ ПАНУВАВ ЙОСИФ СТАЛІН, А РАДІОТЕХНІКА МАРКА БРАУНА ЩЕ НА СВІТІ НЕ БУЛО.

Марк Браун: «Мені відомі й інші радіопрограми, які так само довго виходять в ефір, але вони завжди змінюють свій формат або графік. Наскільки я знаю, це мабуть найрегулярніша програма в історії».

«I know other shows have been on the air for similar lengths of time, but never without changes in their format, time slot, or other such thing. It’s probably about the most regular program that’s ever been, at least to my knowledge».

Михайло Комічак: «Ця програма це є зв’язок цілої нашої громади. Я передаю вісті про Україну, я передаю музику гарну, я відзначую головні роковини, наприклад роковини Шевченка».

ПАН КОМІЧАК КАЖЕ, ЩО СЛУХАЧІВ НИНІ ЦІКАВИТЬ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ – СТАН ЇЇ ЕКОНОМІКИ, КУЛЬТУРИ ТА РЕФОРМ. А РАНІШЕ:

Михайло Комічак: «Я коментував і критикував Москву за те, що вона поневолювала Україну. Я її критикував за русифікацію української мови. Я гуртував громаду до протестів проти поневолення України».

ПАН КОМІЧАК ПРОДОВЖУЄ ЗАКЛИКАТИ СЛУХАЧІВ ЖЕРТВУВАТИ ГРОШІ НА РІЗНІ УКРАЇНСЬКІ ДОБРОДІЙНІ ЦІЛІ, НАПРИКЛАД НА ПОТРЕБИ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПРИ ГАРВАРДСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ, ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС І НЕЩОДАВНО ДЛЯ ДОПОМОГИ РОДИНАМ ШАХТАРІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В КРАСНОДОНІ У БЕРЕЗНІ ЦЬОГО РОКУ.

МИХАЙЛО КОМІЧАК ПОЧАВ ВЕСТИ ПРОГРАМУ ТРИДЦЯТИРІЧНИМ. ПОЧАТКИ, КАЖЕ ВІН, БУЛИ НЕ ЛЕГКІ БО НЕ ВИСТАЧАЛО ГРОШЕЙ, ЩОБ ПОКРИТИ ВИТРАТИ НА ПЕРЕДАЧУ. АЛЕ СЛУХАЧІ ПОЧАЛИ ДАВАТИ НА ПРОГРАМУ ДОБРОВІЛЬНІ ПОЖЕРТВИ, А МІСЦЕВІ ПІДПРИЄМЦІ КУПУВАЛИ РЕКЛАМУ. РЕКЛАМОДАВЕЦЬ ДОННА КРУПНИК КАЖЕ, ЩО ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧИЛА ІСНУВАННЯ СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ, КОЛИ НЕ СТАЛО ЇЇ БАТЬКА.

Донна Крупник: «Програма пана Комічака допомогла мені коли батько потрапив у лікарню, бо клієнти знали коли магазин відкритий, коли ні, а вже коли батько помер, слухачі знали, що я продовжуватиму бізнес».

«When my father was in the hospital, actually his radio program helped me, because they knew when I was open and when I was closed, and then after he passed, and they knew I would continue the business».

ІНТЕРШУМ: «Let’s listen w/music …»

«There is a kozak known far & wide …»

«Спочатку програма велася виключно в українській мові. Але з часом прийшлося мені промовляти вже до тут роджених українців, які слабо, або взагалі не розуміли по-українськи».

ТАКИХ СЛУХАЧІВ У ПІТСБУРГУ БАГАТО. СЕРЕД НИХ - АННА ГАЛУЩАК, ЯКА З ДИТИНСТВА ЛЮБИТЬ З РОДИНОЮ СЛУХАТИ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ.

Анна Галущак: «Мені завжди було важливо слухати музику по радіо або на платівках батьків. Наше українське я складалося з культурних і народних пісень, а крім того я співала з батьками і сестрами в церковному хорі. Отже музика завжди була важливою».

«Listening to the music, whether it was on the radio or they had records was always an important part. We had a lot of Ukrainian that were cultural songs, folk songs and yet my parents, my sisters and I were all in the choir, church choir. And music was always something that was important».

ІНТЕРШУМ:

ТРИДЦЯТОГО ЛИПНЯ ПІД ЗВУКИ АНСАМБЛЮ ЛЬВІВ’ЯНИ З УКРАЇНИ – 650 СЛУХАЧІВ РАДІОПРОГРАМИ ВШАНУВАЛИ ЮВІЛЕЙ ПАНА КОМІЧАКА, ЗІБРАВШИСЬ НА ПАРОПЛАВІ ДЛЯ КРУЇЗУ ПО РІЧКАХ МІСТА ПІТСБУРГ. ПРОГРАМА ВКЛЮЧАЛА МОЛИТВУ, ВЕЧЕРЮ З ВАРЕНИКАМИ І ГОЛУБЦЯМИ … ВІТРЕЦЬ НА ПАЛУБІ … ТАНЦІ … І РІЗНІ ПРИВІТАННЯ. СЕРЕД ПРИСУТНІХ – МЕР ПІТСБУРГА ТОМ МУРФІ, ЯКИЙ ВІДДАВ НАЛЕЖНЕ ВСІМ МІСЦЕВИМ УКРАЇНЦЯМ, ЗОКРЕМА ПАНОВІ КОМІЧАКОВІ, У ЗБАГАЧЕННІ КУЛЬТУРИ МІСТА. ПРЕДСТАВНИКИ БАГАТЬОХ УКРАЇНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВШАНУВАЛИ ЙОГО НАГОРОДАМИ, А МІСЦЕВИЙ ВІДДІЛ СОЮЗУ УКРАЇНОК ВРУЧИВ БУЛАВУ, НАЗВАВШИ ЦЬОГО УРОДЖЕНЦЯ ШТАТУ ПЕНСІЛЬВАНІЯ «ГЕТЬМАНОМ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА». ЦЕ ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ ТАКОЖ НАЛЕЖИТЬ ЙОГО ПОКІЙНІЙ ДРУЖИНІ, АННІ, ЯКА БАГАТО РОКІВ БУЛА СПІВВЕДУЧОЮ ПРОГРАМИ. ТРИ СИНИ ВШАНУВАЛИ ЇЇ, ПОДАРУВАШИ БАТЬКОВІ СПЕЦІАЛЬНИЙ ПЛАКАТ НА ЯКОМУ ЗОБРАЖЕНО ЇЇ З ЧОЛОВІКОМ.

НИНІ СПІВВЕДУЧОЮ ЧАСТО Є НЕВІСТКА ПАНА КОМІЧАКА СЛАВА ПОЛАТАЙКО-КОМІЧАК.

ІНТЕРШУМ: «На многая і благая літа …»

ДІЙСНО - МНОГАЯ ЛІТА! У ВИПАДКУ МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ЦЕ – НЕ ТІЛЬКИ ПОБАЖАННЯ СЛУХАЧІВ НА МАЙБУТНЄ, АЛЕ ЖУРНАЛІСТИЧНИЙ ФАКТ, ЩО ЦЕЙ ЧОЛОВІК УЖЕ БАГАТО, БАГАТО РОКІВ ВИКОРИСТОВУЄ ЕЛЕКТРОННУ БУЛАВУ – МІКРОФОН - ДЛЯ ДОБРА УКРАЇНЦІВ МІСТА ПІСТБУРГА ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ.

ІНТЕРШУМ: «Щоб у вас і в нас все було гаразд ...»

ЗАМІТКА: РАДІОПРОГРАМА ПАНА КОМІЧАКА ПОНАД ПІВ СТОЛІТТЯ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЩОНЕДІЛІ О ТРИНАДЦЯТІЙ ГОДИНІ ЗА МІСЦЕВИМ ЧАСОМ. ТРАНСЛЯЦІЮ МОЖНА СЛУХАТИ ТАКОЖ ПО ІНТЕРНЕТІ ПО ТАКІЙ СТОРІНЦІ ІНТЕРНЕТУ: www.wpitam.com

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG