Спеціальні потреби

Регіонали продемонстрували, що мають більшість у ВР


Позачергове засідання парламенту, скликане за ініціативи Партії регіонів, засвідчило, що регіонали мають підтримку більшості депутатів.

За підтримки комуністів та 29 депутатів нашоукраїнців їм вдалося внести зміни до Закону «Про вибори Президента», якими відмінено кворум у 2/3 для виборчих комісій. «За» проголосували 233 депутати.

Якщо раніше для роботи виборчої комісії потрібна була наявність двох третин її членів, то тепер – половини. Умовою для дострокового припинення повноважень виборчкому є неявка на засідання комісії в день голосування.

Також у документі йдеться: «Рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчкому приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної комісії іншого члена комісії, який призначається комісією вищого рівня за поданням голови відповідної ради, або міського голови».

Таке рішення не дає можливості блокувати роботу комісії, кажуть регіонали.

Водночас після цього голосування бютівці почали з’ясовувати стосунки з депутатами від НУНС, звинувачуючи їх у створенні більшості на підтримку Януковича.
Депутат від фракції БЮТ Володимир Бондаренко не втримався та кинув стос паперів у бік депутата від фракції НУНС Івана Стойка.

Пізніше він заявив, що голосування підтвердило існування таємної угоди про співпрацю після виборів між Віктором Януковичем та Віктором Ющенком.

Тепер питання, чи підпише цей закон сам Ющенко. Заступник голови секретаріату президента Ігор Попов заявив, що рішення про це нині не прийнято.

Водночас Віктор Янукович вже висловив публічне переконання, що цей закон буде підписано Віктором Ющенком.

«Я впевнений в тому, що президент Ющенко, який також неодноразово заявляв про те, що він зацікавлений у проведенні чесних виборів в Україні, він цей закон підпише», – сказав він в Луганську.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG