Спеціальні потреби

У штаті Юта пройшов кінофестиваль ‘Санденc’

У штаті Юта пройшов традиційний кінофестиваль «Санденс», на якому демонструвалися 186 художніх, документальних і короткометражних фільмів. Попри снігопади і морози, фестиваль зібрав близько 50 тисяч кінолюбителів.

Гірське містечко Парк-Ситі є найважливішим форумом незалежного кіно. Режисери, критики, актори переглядають майже 200 картин, відібраних для фестивалю. Загалом на участь у «Санденсі» було подано заявки на десять тисяч фільмів.

Незалежний кіно митець Ґебріел Ґриффін говорить, що «Санденс» є справді органічним. Він уже почав рекламувати свій найостанніший фільм в сподіванні, що його буде прийнято на наступний фестиваль.

Кінофорум приймає картини виключно незалежних кіномитців.

Засновник і президент кінофестивалю Роберт Редфорд не приховує задоволення, що початий ним 26 років тому «Санденс» стоїть в авангарді незалежної творчості:

«Я пишаюсь тим, що ми на протязі такого довгого часу висилаємо наших представників до різних країн, щоби знайти ці фільми. Я переконаний, що ми відшукуємо найкращі картини і найкращі документальні стрічки з усього світу».

І глядачі також прибувають сюди з усього світу. Один із них, Едуардо, говорить:

«Двоє бразильських режисерів демонструють тут свої фільми – документальне кіно про амазонський регіон, і я сподіваюсь дістати на перегляд квитки».

Півтори тисячі добровольців допомагають відвідувачем. Навіть погана погода нікого не зупиняє

Деякі з цих незалежних кінокартин змагатимуться за інші почесні нагороди:

Минулого року стрічка «Дорогоцінна» здобула на «Санденсі» три нагороди, і очікується, що її буде включено також в кінофестиваль Американської кіноіндустрії Оскар у березні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG