Спеціальні потреби

В Україні вже починають працю міжнародні спостерігачі


Центральна виборча комісія лише за один день зареєструвала 13 спостерігачів з автономної некомерційної організації "Міжнародна організація зі спостереження за виборами "CIS-EMO", яка об’єднує організації з країн СНД.

А 17 грудня вже починають свою роботу 50 довгострокових спостерігачів за президентськими виборами від місії ENEMO (European Network of Election Monitoring Organizations). Ця структура об’єднує 19 громадських організацій із 17 країн пострадянського регіону та Центральної Європи.

Місія працюватиме не лише в Києві, але і в регіонах України. "Ми знаємо досить багато про виборчий процес в Україні. Ми будемо проводити роботу неупереджено й об'єктивно", – сказала керівник місії ENEMO Таскин Рахімбек.

Місія ENEMO має намір представити три звіти за результатами свого спостереження – за підсумками першого і другого турів, а також заключний звіт.

Крім того, для спостереження за ходом виборів і підрахунку голосів в Україну прибудуть 440 короткострокових спостерігачів ENEMO. Рахімбек повідомила, що місія вже подала всі документи до ЦВК для реєстрації довгострокових спостерігачів. Очікується, що ЦВК зареєструє їх найближчим часом.

Координатор довгострокових спостерігачів ENEMO Флорін Поенару зазначив, що досвід спостереження на попередніх виборах показав, що треба глибше вивчити ситуацію в країні напередодні виборів, зокрема щодо ведення агітації.

Найчисельнішою має бути місія ОБСЄ, яка планує залучити до спостереження за виборами 660 спостерігачів. Крім того, в Україні буде працювати численна місія Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Місія спостереження за виборами ОБСЄ також вже почала свою роботу. Наразі там планують розпочати моніторинг українських ЗМІ та проводять оцінку ситуації.

Нагадаємо, що перший тур президентських виборів в Україні відбудеться вже за місяць, 17 січня 2010 року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG