Спеціальні потреби

Найрейтинговіше в Інтернеті за 2009 рік

Що найчастіше шукали користувачі Інтернету у світовій павутині в 2009 році? Оприлюднені дані двох найбільших пошукових мереж виявилися досить неочікуваними.

Десятку найпопулярніших пошуків очолив король поп-музики Майкл Джексон. Друге і третє місце належить сайтам соціального спілкування Facebook і Twitter. А от Барак Обама на шкалі найпопулярніших пошуків, з торішнього третього місця, цього року опустився до 44-го.

Серед пошуків, які стосувалися економіки та фінансів – найпопулярнішими виявилися купони на знижки у крамницях чи ресторанах, як також пільги з безробіття.

Інформація про те, що шукають люди в Інтернеті, допомагає краще побачити що їх цікавить чи непокоїть. Говорить представниця компанії Google Маріса Меєр:

«Це справді допомагає нам зрозуміти, про що ж думає світ. Тому що люди думають про те, за чим шукають».

2009-ий був насиченим роком. У першому півріччі найпопулярнішим у пошукових системах був Барак Обама.

Але неочікувана смерть Майкла Джексона у червні зробила його ім’я найчастішим серед пошукових запитів. Навіть після своєї смерті король поп-музики завоював вершини на сайтах Google, Yahoo та Bing, витіснивши Бритні Спірс, яка лідирувала у цьому списку чотири роки поспіль.

Іншою несподіванкою виявилася Леді Ґаґа, яка нізвідки піднялась на шосте місце на шкалі зацікавлень користувачів Інтернету.

У першу десятку найпопулярніших пошуків потрапила також сага «Сутінки – Молодий місяць». І, мабуть, не випадково, адже лише в день прем’єри у США фільм зібрав майже 73 мільйони доларів.

Однак понад усе люди шукають одні одних, про що свідчить популярність сайтів соціального спілкування Facebook і Twitter, які посіли друге і третє місця. Дослідження показують, що порівняно з минулим роком, тепер для віртуального спілкування люди витрачають в три рази більше часу. Деяким працедавцям у США соціальні мережі іноді навіть допомагають знайти хороших працівників. Безумовно, це допомагає підтримувати зв’язок з іншими професіоналами.

Проаналізувавши пошукові запити, представники компанії побачили наскільки економічна криза внесла корективи у щоденне життя. Мільйони людей не лише шукали купони на знижки у продуктових магазинах та ресторанах, але й цікавилися нескладними рецептами для приготування їжі вдома.

Як каже Маріса Меєр з компанії Google, люди цього року шукали рецепти недорогих страв, як от чилі, м’ясного рулету, млинців, бананового хліба.

Не менш активним був пошук святкових знижок в Інтернет-магазинах. Для багатьох американців покупки он-лайн – це не лише зручність і економія часу, але й заощадження грошей, - говорить частий он-лайн покупець Ендрю Кечел.

«Вдома ви чи на роботі, вам не треба нікуди їхати. І дуже часто ви можете отримати безкоштовну доставку разом із найкращими цінами».

Втім, не відставав за популярністю пошук інформації про роботу, пільги з безробіття, позички і урядову стимуляційну програму. Серед спеціальних термінів, найчастіше заданих у пошуку в Google, були криза, рецесія і рівень безробіття.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG