Спеціальні потреби

Янукович і Тимошенко – лідери електоральних симпатій


Керівник опозиційної «Партії регіонів» Віктор Янукович і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко залишаються лідерами електоральних симпатій в Україні. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною компанією TNS на початку вересня.

При цьому експерти кажуть, що обом головним претендентам на президентське крісло вдалося наростити кількість прихильників з часу проведення попереднього дослідження у серпні. Якби вибори відбулися найближчої неділі, за Віктора Януковича віддали б голоси 21,4% з опитаних (зростання на 2,2% порівняно із попереднім місяцем). Президентський рейтинг Юлії Тимошенко зріс ще суттєвіше – на 3,1%. Нині за прем'єра готові віддати голоси 14,2% опитаних громадян.

Соціологи кажуть, що незважаючи на масовану рекламну кампанію почав втрачати прихильників колишній спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк. За даними TNS, нині за нього готові голосувувати менше 10% громадян. Його відставання від Юлії Тимошенко, з якою він ще у серпні ділив другий рядок рейтингу, стало доволі значним. За місяць Яценюк втратив два відсотки своїх прихильників, проте впевнено посідає третій рядок найімовірніших кандидатів на президентську посаду.

Соціологи констатують, що в стані їх переслідувачів не сталося суттєвих змін. Від 2 до 4 відсотків громадян готові віддати свої голоси за нинішнього спікера Володимира Литвина, лідера комуністів Петра Симоненка і президента Віктора Ющенка. Останній напередодні ще раз підтвердив намір залишитися президентом ще на один термін. Проте нині соціологи залишають Вікторові Ющенку мінімальні шанси бути переобраним.

Експерти також звертають увагу на велику кількість людей, які ще не визначилися кому віддати свій голос. За даними TNS, нині кожен п'ятий українець не зробив вибір на користь когось із ймовірних претендентів на президентську посаду. Відтак, рейтинги кандидатів ще можуть зазнати суттєвих змін до дня голосування. Тим більше, враховуючи той факт, що офіційно виборча кампанія ще не почалася. Хоч українські політики вже стали одними з основних замовників реклами в медіа.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG