Спеціальні потреби

Ющенко відправився на сесію ГА ООН до Нью-Йорка


Президент України вирушив до Сполучених Штатів, де під час триденного візиту візьме участь у роботі 64-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, повідомляє прес-служба глави держави. Очікується, що Віктор Ющенко матиме можливість у різних форматах обговорити пріоритети української зовнішньої політики, зокрема зміни клімату, охорону довкілля, розвиток альтернативної енергетики, боротьбу з піратством, питання глобальної та регіональної безпеки.

За повідомленням прес-служби заплановані зустрічі українського президента із лідерами Бразилії, Литви, Фінляндії і Швеції. Віктор Ющенко матиме окремі переговори генеральним секретарем НАТО Андерсом Фоґ Расмуссеном. В той же час поки що немає інформації про переговори з американськими високопосадовцями.

В президентському секретаріаті не виключають, що в рамках засіданнь Генасамблеї Віктору Ющенку вдасться зустрітися із своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. З останнім в українського лідера склалися вкрай напружені стосунки, апогеєм яких став обмін листами та відеозверненнями-звинуваченнями. В них сторони констатують небачено низький рівень міждержавних зв'язків. Медведєв в своїх останніх інтерв`ю продовжував звинувачувати українського президента в провадженні антиросійської політики. Тому оглядачі називають зустріч двох лідерів у Сполучених Штатах малоймовірною.

Віктор Ющенко планує зустрічі з лідерами української громади США та американськими політологами, науковцями і експертами. За повідомленням прес-служби, з трибуни ООН президент виступить із доповіддю про пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України та її прогрес у здійсненні демократичних реформ.

Український лідер пропонуватиме країнам-членам Організації повернутися до питання створення Ради економічної безпеки ООН та виступить із низкою ініціатив щодо міжнародної співпраці в рамках Продовольчого фонду ООН. Крім того, в його планах - запропонувати заходи із підвищення ефективсності боротьби міжнародної спільноти із піратством. Очікується, що в роботі 64-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН візьмуть участь лідери 149 країн світу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG