Спеціальні потреби

В українській економіці намітились позитивні зміни?


В українській економіці вже почалися зміни на краще. Принаймні це стверджують в уряді Тимошенко. Міністр економіки Богдан Данилишин оприлюднив оптимістичний прогноз. Як він заявив в інтерв’ю агентству «Reuters», нинішній рік буде останнім роком спаду виробництва. Уже в наступному 2010-му очікується зростання ВВП, а в 2012-му році, вважає Данилишин, валовий внутрішній продукт України досягне докризового рівня.

Міністр назвав також прогнозні цифри. Як він заявив, за підсумками нинішнього 2009-го року спад ВВП становитиме 10-12%, тоді як уже перше півріччя наступного 2010-го року Україна закінчить з позитивним результатом. Закладене в проект урядового бюджету-2010 зростання ВВП на 3,7% цілком реальне, – запевнив Данилишин.

А тим часом опоненти уряду нагадують: у нині чинному законі про держбюджет на 2009-ий рік так само було записано зростання ВВП, яке прогнозувалося на рівні 0,4%. Натомість, за підсумками першого півріччя 2009-го року, зафіксоване не зростання, а спад у 21,6%.

«Тимошенко подає цифри, які завжди розходяться з життям», а – заявив у понеділок лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Головний регіонал назвав нереальними економічні розрахунки, закладені, зокрема, в урядовий проект держбюджету на 2010-ий рік.

«Проект бюджету, поданий до Верховної Ради, – заснований на нереальних показниках. І це думка не лише наших експертів. Це – висновок міжнародних фінансових організацій. Наприклад, Міжнародний валютний фонд прогнозує дефіцит бюджету понад 11%. А в проекті Тимошенко прогноз – всього 5%. Так само і стосовно показників з інфляції, курсу гривні, ВВП, по безробіттю», – наголосив Янукович, слова якого цитує прес-служба ПР.

«Тимошенко, як завжди, вірна собі: вона в черговий раз багато обіцяє, щоб за неї проголосували», – обурився головний політичний конкурент прем’єрки. Як він підкреслив, його фракція готова підтримати бюджет-2010, але за однієї умови:

«Якщо в процесі обговорення з проекту бюджету будуть зняті популістські обіцянки, якщо проект буде реальним – ми готові підтримати його», – пообіцяв лідер ПР.

При цьому, однак, Янукович заявив, що не відмовиться від власних вимог про підвищення мінімальної пенсії та зарплатні.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG