Спеціальні потреби

Національний банк України обіцяє фінансову стабілізацію


Національний банк України обіцяє активізувати зусилля спрямовані на стабілізацію курсу гривні. До кінця місяця НБУ вирішив спрямувати на це 1 мільярд доларів із власних резервів. Про це сьогодні заявив голова правління банку Володимир Стельмах. Вже від 8 вересня валюту продаватимуть усім бажаючим на аукціонах – таким чином Нацбанк вирішив задовольнити попит на валюту та збити ажіотаж на ринку, який призвів до значного здешевшання гривні протягом останніх тижнів.

Заяву пана Стельмаха можна вважати відповіддю на різку критику президента Ющенка. Минулого тижня глава держави звернувся до керівника НБУ з вимогою стабілізувати ситуацію на валютному ринку і вперше заговорив про можливість відставки пана Стельмаха. Досі експерти і учасники ринку називали заходи Нацбанку з підтримки гривні недостатніми і малоефективними.

Крім масованих валютних інтервенцій урядовці говорять й про інші заходи, які мають збити попит на долари та євро. Не виключено заборону на видачу валютних кредитів та обмеження депозитів. Це має збити попит на іноземну валюту у населення, та підвищить її пропозицію на ринку.

Урядовці розраховують на дієвість заходів НБУ. Принаймні у проекті бюджету країни на наступний рік розрахунки ведуться з урахуванням обмінного курсу 8,60 грн/$1. Вони переконують, що економічних причин для девальвації гривні немає. Мовляв, «є покращення зовнішньоекономічної кон’юнктури, зростання попиту на товари українського виробництва», - заявив сьогодні міністр економіки Богдан Данилишин. За його даними, в країні другий місяць поспіль спостерігається дефляція, тобто зниження цін. Причому у серпні продукти харчування подешевлали на 1,2%, чого не спостерігалося з 2003 року.

Водночас скептики нагадують, що НБУ вже неодноразово обіцяв підтримати стабільність української національної валюти, однак інтервенції регулятора досі не давали очікуваного результату. До того ж до кінця року українські компанії мають виплатити майже 2 мільярди доларів зовнішніх позичок, що призведе до підвищення попиту на валюту.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG