Спеціальні потреби

НАК «Нафтогаз України» реструктуризує свої борги


Вартість транзиту російського газу територією України у наступному році може збільшитися на 65-70%. Такі цифри оприлюднила у чутвер керівник українського уряду Юлія Тимошенко під час засідання Кабінету міністрів. Таким чином вона заперечила повідомлення, які припускали, що Україна залишить ставку транзиту незмінною в обмін на поступки Російської Федерації щодо обсягів закупівлі газу. Тимошенко звернула увагу, що з 2010 року відбудеться перше таке суттєве підвищення тарифу за часів незалежності країни.

Керівник уряду також повідомила деякі інші подробиці її домовленостей із Володимиром Путіним, досягнутих під час візиту до Польщі. Російська влада погодилася не виставляти штрафні санкції за недобір Україною газу цього і наступого року попри те, що обсяги відрізнятимуться від законтрактованих майже вдвічі.

Повідомлення прем'єр-міністра здалося занадто оптимістичним парламентській опозиції. За розрахунками народного депутата із Партії Регіонів Юрія Бойка, справедлива ціна транзиту втричі вище, ніж нині. За його даними, лише за рік дії газових угод країна недоотримала близько 1,5 млрд. доларів.

Експерти із президенстького секретаріату, критикуючи українсько-російські газові домовленості, неодноразово зазначали, що за нинідіючої ставки транзит газу до Європи є фактично збитковим і на підставі цього вимагали перегляду угод. Пані Тимошенко продовжує наполягати, що її домовленості із російським колегою Володимиром Путіним дозволять уникнути повторення газових конфліктів у майбутньому. Мовляв, Україна вже протягом 8 місяців вчасно розраховується за спожите паливо і закачала до своїх підземних сховищ достатні резерви газу.

Підвищення ставки транзиту потрібне для уникнення банкрутства найбільшому платнику податків країни компанії НАК «Нафтогаз України». Нині вона фактично визнала, що нездатна вчасно розраховуватися за зроблені раніше запозичення повідомивши, що вирішила рестуктуризувати частину своїх боргових зобов'язань. Напередодні компанія повідомила, що призначила банк «Credit Suisse» радником для відтермінування виплати євробондів на суму в $500 млн., термін погашення за якими спливає в кінці вересня 2009 року. Банк також займатиметься врегулюванням інших фінансових зобов'язань НАК. В компанії зауважують, що за нинішніх умов перенесення терміну виплати по єврооблігаціям дозволять покращити її фінансовий стан. До початку наступного тижня Нафтогаз має заплатити Газпрому понад 600 мільйонів доларів за спожите у серпні паливо.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG