Спеціальні потреби

Американці по-різному дивляться на медичну реформу

Майбутнє реформи медичної опіки у США нині вирішується за межами Вашингтона. Конгресмени, перебуваючи у відпустці, зустрічаються зі своїми виборцями у намаганнях визначити настрої пересічних американців щодо цього питання. А, як дотепер, вони - неоднозначні.

Публіка висловлює свої позиції досить активно і найімовірніше це означатиме те, що Білому дому доведеться переглянути свій підхід до вирішення проблеми.

Лідер більшості Палати представників Конгресу Стені Гоєр побачив під час зустрічі з виборцями справжні емоції. Інколи йому доводилось навіть чути такі слова як: «Ви мені брешете!»

І така реакція публіки - не поодинокий випадок. На одній зустрічі у Філадельфії атмосфера також не була проявом братерської любові.

«Ви хочете, щоб я повірив, що уряд, який не спроможний навіть втілити програму обміну старих авто на нові, може керувати сьомою частиною нашої економіки. Ні, не може!», - наполягав один із учасників зустрічі.

В Остині, штат Техас, конгресмену Лойду Доггету навіть не дали можливості розпочати виступ, перервавши його криками.
Законодавець впевнений, що ці протести оркестровані опонентами:

«Цей нібито народний спротив – повна вигадка. Республіканська партія організувала та розпалила цю кампанію» - зазначив Доггет.

Така офіційна позиція демократів. Незадоволення публіки - кажуть вони - це ніщо інше, як скерована консервативними групами та профінансована корпоративними інтересами спроба провалити реформу системи охорони здоров’я.

Один з активістів опозиції Боб Макґаффі обурюється:

«Як можна таке навіть припускати. Американців насправді не підтримують цю реформу у такому її вигляді».

Втім виглядає, що деякі активісти - у тому числі і Макґаффі - не такі вже й безвинні. Він написав та розповсюдив серед консервативної громади меморандум, який закликає учасників зустрічей із конгресменом провокувати законодавця своїми питаннями та коментарями. «Наша ціль – дати йому струсу», - з’ясовує Макґаффі.

Інший активіст Макс Паппас з організації Фрідомворкс каже, що його група підтримує лише людей, які дійсно переймаються проблемою системи медичної опіки:

«Люди у Вашингтоні повинні розуміти, що важко оркеструвати такий рівень спротиву по свій країні».

У Чикаго натомість відбулась акція підтримки реформи, яка має гарантувати медичну опіку тим майже 50 мільйонам американцям, які сьогодні не мають страхування. Сотні людей підтримали губернатора Квінна, який назвав реформу «найбільшою битвою кількох поколінь». Втім і тут не обійшлось без протесту. Близько 30 демонстрантів тримали транспаранти з надписами «Ні – соціалізму» та «Тримайте свої закони подалі від мого тіла».


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG