Спеціальні потреби

Національний банк України обіцяє підтримати гривню


Національний банк вживатиме заходів для підтримки гривні. На початку наступного тижня НБУ проведе валютний аукціон для задоволення попиту на іноземну валюту. В Нацбанку переконані, що знецінення гривні, яке спотерігається останні декілька днів, пов’язане із спекулятивними операціями, які проводять декілька фінансових установ. Економічних підстав для девальвації національної валюти немає, зауважують в НБУ. Після тривалого періоду стабільності за останні декілька днів гривня втратила майже 3% вартості.

Експерти називають зростання попиту на валюту основною причиною подешевшання гривні. Підвищений інтерес до доларів стали демонструвати як бізнес, так і населення. НАК «Нафтогаз» підтвердив, що почав акумулювати долари для розрахунку за постачання російського газу. Цього місяця компанія майже вчетверо збільшила закупівлю імпортного палива для закачування в підземні сховища. Експерти прогнозують, що за липень українська монополія може придбати майже чотири мільярди кубічних метрів палива вартістю близько 800 мільйонів доларів.

Громадяни також почали активніше скуповувати валюту в очікуванні девальвації гривні. За даними банкірів, їх клієнти все частіше переводять заощадження з національної валюти в долари або євро.

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник говорить про загрозу подальшої девальвації гривні, якщо уряд вирішить покривати дефіцит державного бюджету за рахунок емісії. Екс-урядовець оцінює нестачу коштів у держскарбниці у майже 13%.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG