Спеціальні потреби

В Афганістані збили вертоліт з українським екіпажем


У Міністерстві закордонних справ України сьогодні підтвердили інформацію про загибель українських громадян в Афганістані. За даними МЗС, шість осіб стали жертвами катастрофи вертольоту в південній афганській провінції Гельманд. Загиблі були членами екіпажу гелікоптера Мі-26, що належав молдавській компанії і за контрактом виконував завдання в рамках гуманітарної місії Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. ЗМІ повідомляють, що вертоліт не задіювався у бойових діях і перевозив їжу та питну воду для місцевих мешканців. Усі члени екіпажу були цивільними.

Влада Афганістану намагається встановити причини катастрофи. За деякими даними, вертоліт, на борту якого знаходилося українці, був підбитий ракетою, випущеною талібами. Представники компанії-власника стверджують, що гелікоптер був в нормальому технічному стані. Востаннє він проходив технічну перевірку три дні тому.

Представники української влади висловили співчуття рідним і близьким загиблих членів екіпажу. Президент України Віктор Ющенко звернувся до військового командування Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, яке орендувало гелікоптер з українським екіпажем, провести розслідування та вжити додаткових заходів для збереження людських життів у регіоні. Із словами співчуття також звернулася прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Загибель українських вертолітників вона назвала трагічною випадковістю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG