Спеціальні потреби

USAID презентувало перший український посібник з лізингу


Перша спроба системного дослідження лізингового бізнесу в Україні. Так кажуть про свою працю автори «Посібника з лізингу», щойно презентованого Агентством США з міжнародного розвитку.

Як констатують фахівці, останнім часом лізинговий бізнес швидко розвивається в Україні. При цьому, однак, чіткої законодавчої концепції лізингу не існує, оподаткування лізингових операцій залишається дискримінаційним, а спеціалістів не готує жоден вуз.

Інформаційну лакуну покликаний заповнити «Посібник з лізингу», підготовлений у рамках фінансованого USAID проекту «Ініціатива сприяння кредитуванню».

“Це спадок, який залишиться Україні після нашого проекту”, -- заявив, презентуючи «Посібник», виконавчий директор «Ініціативи» Річард Дворін. Він висловив сподівання, що «Посібник з лізингу» стане в нагоді лізинговим компаніям, урядовцям та вищим навчальним закладам України. Як заявив Дворін, автори розраховують на зміну ставлення до лізингу з боку держслужбовців, причетних до законодавчого процесу, – а також на те, що українські вузи нарешті зможуть включити до своїх навчальних програм лізинг як важливий фінансовий інструмент.

На важливості лізингу як інструмента залучення капіталу наголосив також директор фінансового сектора Регіональної місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі Кевін Маккаун.

«Ми вважаємо, що лізинг може відіграти суттєву роль у відновленні української економіки після кризи», -- заявив Маккаун. Як він додав, у світі фінансовий лізинг уже довів свою спроможність допомагати бізнесам в оновленні основних виробничих фондів навіть за умови мінімальних капітальних інвестицій.

Як повідомили в Агентстві США з міжнародного розвитку, перший український «Посібник з лізингу» усі бажаючі – економічні вузи, комерційні банки, страхові компанії – зможуть отримати безплатно. Розповсюдженням опікуватиметься Союз сертифікованих спеціалістів лізингу – громадська організація, створена в рамках проекту USAID «Ініціатива сприяння кредитуванню».

Президент «Союзу», гендиректор ЗАТ «Лізинг ІТ» Дмитро Богодухов, говорячи про перспективи лізингового бізнесу, висловлює оптимізм. За його словами, хоч наразі фінансовий лізинг в Україні – порівняно з тією ж сусідньою Росією – робить тільки перші кроки, а на всю країну є лиш 104 фахівці з сертифікатом міжнародного зразка, проте він не сумнівається: з поширенням знань про можливості цього фінансового інструмента зросте число бажаючих його застосувати.

XS
SM
MD
LG