Спеціальні потреби

Ґейтс: в Афганістані потрібна міжнародна співдія


Міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс заявив, що під час розмов із союзниками з НАТО він підкреслюватиме важливість міжнародної співдії в боротьбі з угрупованням Талібан в Афганістані. Сьогодні в Брюсселі відбуваються наради міністрів оборони восьми країн НАТО для обміркування становища в Афганістані.

Вчора нідерландський генерал-майор Март де Круїф сказав, що тисячі додаткових американських солдатів повинні прибути до південного району Афганістану на час президентських виборів, запланованих на серпень. Командир сил НАТО сказав репортерам, що прибуття військ спочатку спричинить більше насильство, але кінець-кінцем посприяє боротьбі з талібськими екстремістами.

Президент Барак Обама розпорядився відправити додатково 21 тисячу американських солдатів до Афганістану для боротьби з дедалі масштабнішими діями повстанців.

Де Круїф, який очолює сили НАТО в південному районі Афганістану, зробив таку заяву перед брифінгом міністрів НАТО в Нідерландах.

Приблизно 7 тисяч американських військовослужбовців уже прибули до Афганістану. Решта, як передбачається, прибуде протягом наступних кількох місяців. У дорозі є також тисячі осіб допоміжного персоналу.

У вівторок у Вашингтоні міністр Ґейтс сказав сенатському комітету з питань асигнувань, що наступні 12-18 місяців будуть вирішальними для перемоги в Афганістані. Він, а також голова комітету начальників штабів збройних сил США адмірал Майк Маллен сказали, що тепер вони більші оптимісти, якщо йдеться про можливості успіху в Афганістані.

XS
SM
MD
LG