Спеціальні потреби

З дня відкриття другого фронту у Нормандії виповнилось 65 років


6 червня 1944-го року понад 150 тисяч союзницьких військ здійснили висадку у Нормандії з метою звільнення країн Європи від гітлерівської Німеччини. Західний світ назвав цю подію переломним моментом у Другій світовій війні, а радянське керівництво того часу – запізнілим відкриттям другого фронту. Але якщо про історичне значення можна сперечатися, то для мешканців Нормандії – це був героїчний подвиг, про який вони згадують 65 років пізніше.

Морський десант у складі американських, британських, канадських і польських військ почав негайно створювати плацдарми для боротьби з німецькими окупантами. На суші союзникам допомагали французькі сили опору. Відкриття другого фронту мало умовну назву «Операція Оверлорд». Цю операцію проводил на морі та суші. Загони американського повітряного десанту приземлилися безпосередньо у глибокому тилу противника.

У морській частині десанту брали участь понад 150 тисяч американських, британських, канадських і французьких військ. Ще 20 тисяч американських військовослужбовців були задіяні у повітряних операціях. Наслідком десанту союзників стало звільнення Парижа і прорив на німецьку територію.

Людські жертви були великі. На американському кладовищі в Колевій-сур-Мер поховані тлінні останки понад дев’яти тисяч американських військовослужбовців, які загинули на узбережжі Нормандії та в інших районах Франції. А недалеко у Ла Камб поховано майже 20 тисяч німецьких вояків.

Загалом понад 425 тисяч солдатів були вбиті, поранені або пропали безвісти під час боїв у Нормандії. Загинули і тисячі цивільних французів, головно, внаслідок бомбардування союзників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG