Спеціальні потреби

КНДР погрожує Південній Кореї збройними діями


Північна Корея каже, що вдасться до збройних дій проти свого південного сусіда, якщо він візьме участь в очолюваних США операціях для перехоплення суден, запідозрених у перевезенні небезпечних речовин чи матеріалів.

Заяву такого змісту представники Міноборони КНДР доставили у демілітаризовану між обома країнами зону. В заяві, зміст якої також розповсюджено північно-корейським державним телебаченням, крім цього сказано, що Пхеньян відновить «воєнний стан» між країнами, якщо буде зроблено будь-які спроби для зупинення його суден.

Міноборони КНДР також каже, що у такому випакду Пхеньян в односторонньому порядку припинить дію укладеного 1953 року перемир`я, яким було покладено край три-річній війні на Корейському півострові.

Напруження між двома країнами загострилося після проведення Пхеньюном на початку тижня ядерного випробування та запуску кількох ракет. Дії КНДР гостро осудила Рада Безпеки ООН, включно з Росією та Китаєм.

Південна Корея вчора заявила про готовність приєднатися до очолюваної США ініціативи проти розповсюдження матеріалів, які можуть бути використані для виробництва зброї масового ураження. Ініціатива включає перехоплення у відкритих водах підозрілих суден.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG