Спеціальні потреби

Позиції Обами – предмет університетської контроверзи

Цими вихідними випускникам американських коледжів та університетів вручали дипломи про закінчення. Традиційно навчальні заклади запрошують на цю урочисту подію відомих та поважних особистостей виголосити промови, які мають надихнути молодих людей на початку їхньої кар’єри. Але цього року навколо президента Барака Обами, якого запросили на випускну церемонію в католицькому Університеті Нотр-Дам, розгорілася справжня суперечка – з сутичками з поліцією та арештами.

У ці дні випускники по всій країні слухають промови лідерів, які закликають їх слідувати власним мріям, але і бути готовими долати труднощі та перешкоди. Понад половина випускників Вірджинської військової академії служитиме в армії. Надихнути їх прийшов один з їхніх нових командирів генерал Петреус. Перша леді Мішель Обама виступила в Каліфорнійському університеті. Колишня перша леді Лора Буш виступила у власній альма-матер – Південному методистському університеті. А держсекретар Гілларі Клінтон запалювала серця на стадіоні Янкі, куди прийшли випускники Нью-йоркського університету та їхні родини.

Але найбільший виклик в цей сезон випускних повстав перед президентом Бараком Обамою. Виголосити промову його запросив католицький Університет Нотр-Дам в штаті Індіана. Обама погодився, чим обурив значну кількість віруючих.

Консервативні католики кажуть, що підтримка Обамою права жінок на аборти та дослідження стовбурових клітин ембріона людини дискваліфікує його в якості промовця перед випускниками католицького університету.

Активісти руху проти абортів закликали президента університету до відставки, зібрали кілька сотень тисяч підписів під своєю петицією та вишикувалися уздовж в’їзду до університету, тримаючи в руках банки з ембріонами, яких було абортовано.

Понад сімдесят католицьких єпископів різко розкритикували запрошення. А католицький теолог, яку університет нагородив почесною медаллю за її досягнення, відмовилася від неї на знак протесту проти запрошення президента Обами на випускну церемонію.

Тим часом опитування громадської думки показало, що 56 відсотків всіх респондентів та 60 відсотків католиків підтримують виступ Барака Обами в Університеті Нотр-Дам.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG