Спеціальні потреби

В Україні протестують власники грального бізнесу


Власники українських гральних салонів та казіно нарікають на репресивні дії правоохоронних та перевіряючих структур, які почалися останніми днями. Припинити діяльність усіх азартних установ уряд вирішив після пожежі в одному із ігрових клубів у Дніпропетровську, де від вогню загинули 9 людей. Обурені бізнесмени заявляють, що перевірки блокують діяльність і цілком легальних та безпечних установ, які мають всі необхідні дозволи та сплачують немалі податки. Вони погрожують вже у вівторок вивести на мітинги до 5 тисяч своїх працівників, які пікетуватимуть урядові та парламентські будівлі, вимагаючи відновлення дозволів на роботу.

Ці перевірки можуть стати ґрунтом для корупції та поборів, кажуть оглядачі. Існує ймовірність, що за видачу нових дозволів та ліцензій доведеться платити хабарі. Утиски правоохоронців можуть призвести до криміналізації цього виду підприємництва та перетворення його у тіньовий бізнес, який не платитиме податків.

На розгляд парламенту внесено декілька законопроектів, які можуть значно ускладнити відкриття нових і роботу існуючих гральних закладів. Деякі передбачають винесення салонів за межі міст. Один із проектів пропонує взагалі заборонити гральний бізнес як вид діяльності на всій території країни. Оглядачі зауважуть, що серед авторів такої пропозиції депутати із двої найбільших парламентських фракцій – БЮТ та Партії регіонів. Саме тому власники казіно та гральних автоматів побоюються, що в Верховній Раді може знайтися достатньо прихильників для того, щоб поставити гральний бізнес поза законом.

В Асоціації діячів грального бізнесу зауважують, що в індустрії задіяно майже 200 тисяч людей. В разі заборони ці люди втратять робочі місця, а власники – свої інвестиції. Вони не заперечують проти жорсткішої регуляції азартних ігор. Адже кажуть, що самі потерпають від конкуренції з боку нелегальних салонів. Урядовці звертають увагу на значні негативні соціальні наслідки від діяльності ігрових автоматів, які притягують до себе неповнолітніх.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG