Спеціальні потреби

В Україні мітингували ліві партії, профспілки та анархісти


День солідарності трудящих цього року в Києві був нечисленним за кількістю мітингувальників. Ліві партії та профспілки cкликали своїх прихильників на центральні вулиці міста. Навіть на фоні кризи бажаючих мітингувати цього дня назбиралося декілька тисяч.

Ліві партії – комуністи, ПСПУ Наталі Вітренко та партія Солідарність пройшли Хрещатиком колоною до пам’ятника Леніну. Федерація профспілок та навпроти Комуністична партія влаштували сцени на Майдані одна навпроти іншої.

Вітренківці вирішили висловити ставлення до влади биттям посуду, який, щоправда, був металевим. А Національний форум профспілок організував «Стіну правди», де кожен охочий міг написати що думає про українську владу. Часом траплялися і доволі нецензурні вислови.

Але найбільша увага була прикута до акцій анархістів. Кілька сотень молодиків із закритими обличчями та з чорними прапорами пройшли центральними вулицями. Біля Кабінету Міністрів вони палили фаєри, кидаючи їх на дорогу, а також запалювали димові шашки і самі ж їх гасили.

Під час руху колони молоді скандували антифашистські гасла. Весь час їх супроводжувала велика кількість міліціонерів по обидва боки колони, а також автобус Державної служби охорони МВС України.

Загалом, українська міліція звітує про нечисленні акції і в регіонах України. Більше чисельні демонстрації відбулися у Сімферополі, Харкові та інших східних обласних центрах. Тоді як у Львові першотравневі заходи зібрали аж біля двох сотень людей.

Загалом, всі акції пройшли мирно. Сутички відбулися лише в Одесі, де активісти комуністів побилися з профспілківцями.

Українська влада була досить стриманою щодо висловлення свого ставлення до свята 1 травня. Цього дня профільне Міністерство соціальної політики та праці оприлюднило звернення до роботодавців, закликавши їх не звільняти працівників та вчасно виплачувати заробітні плати.

Міністерство констатує, що заборгованість із заробітної плати на економічно-активних підприємствах залишається значною. Станом на перше квітня 2009-го року вона становила 1268 мільйонів гривень і така ситуація є неприйнятною з правової та моральної точки зору.

Під час ходу колони лівих сил виник невеликий інцидент: невідомі спробували кинути в колону дві димові шашки, що були погашені учасниками акції. Ніхто не постраждав. За даними міліції, в іншому акції проходили спокійно.

XS
SM
MD
LG