Спеціальні потреби

Скільки витрачають американці на своїх домашніх тварин?


Попри скрутні економічні часи американці в середньому витрачають на рік близько тисячі доларів на своїх молодших друзів. Одним із способів стати власником тварини є взяти їх в притулках або зоокрамницях, які спонсорують програми впровадження покинутих тварин в нові родини.


Дехто готовий платити людям, що гуляють із собаками, по 26 доларів на день за собаку. В загальному американці витрачають на хатніх улюбленців 41 мільярд доларів на рік – що вдвічі більше, ніж 10 років тому.

Як свідчить опитування, проведене агентством Асошіейтед Пресс, з початком рецесії рік тому кожний сьомий власник хатньої тварини в Америці витрачає на своїх звірят менше грошей. Проте Вінс Маланфі – директор зоомагазину ПетСмарт – розповідає про іншу тенденцію:

«Ми помітили, що тепер багато людей рідко ходять розважатись. А оскільки вони більше часу проводять вдома, то вони прагнуть товариства. Тож тепер дедалі більше людей беруть до себе покинутих тварин».

Зоомагазин пропонує власникам тварин ряд послуг – як, наприклад, одноденний табір для собак.

Найбільша в США мережа зоомагазинів «ПетСмарт» також пропонує ветеринарну допомогу і тваринну перукарню.

Існують також зооготелі, де у випадку потреби хатній улюбленець може перечекати відсутність господарів в окремому номері з ліжком і наставленим на канал «Планета тварин» телевізором і куди власники можуть подзвонити, щоб їх тварина почула рідний голос. Все це – за 41 долар на добу.

За статистикою, американці є господарями 75 мільйонів собак і 88 мільйонів котів. Хатній улюбленець є в шести з кожних десяти родин. Але це не завжди собака чи кішка. В зоомагазині «ПетСмарт» помітили, що останнім часом збільшився попит на рептилій та маленьких тварин – таких, як хом’яки чи шиншилли, а також на тропічних риб.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG