Спеціальні потреби

Тимошенко заявляє про прогрес на переговорах з МВФ


Керівник українського уряду Юлія Тимошенко сподівається протягом двох тижнів відкорегувати програму співпраці із Міжнародним валютним фондом. Про це вона заявила після зустрічі із місією МВФ, яка прибула в Україну напередодні для відновлення переговорів щодо надання Києву другого траншу кредиту. Тимошенко висловила впевненість, що узгоджений документ вдасться підписати, оскільки сторони демонструють здатність до зближення позицій. «У мене дуже оптимістичний зараз прогноз, я бачу, що всі сторони налаштовані на пошук компромісу», - заявила прем'єр-міністр.

В уряді нині не виключають, що МВФ погодиться об'єднати другий і третій транші кредиту, оскільки попердньо узгоджений графік фінансування було порушено через неузгодженість позицій фахівців Фонду і Кабміну та суперечки українських урядовців між собою. В час перебування місії МВФ в Україні Уряд і Нацбанк намагаються демонструвати єдність дій і утримуються від критики один одного. Напередодні голова НБУ Володимир Стельмах і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявили про ефективне співробітництво, тоді як раніше керівник уряду в ультимативній формі домагалася від президента звільнення головного банкіра країни.

Українські урядовці заявляють про певні сигнали стабілізації економічної ситуації. Дотації Пенсійному фонду вдалося скоротити через те, що йому вдалося перевиконати план доходів. Вжитими заходами вдалося зменшити інфляцію та зупинити відтік коштів із банківської системи та стабілізувати фінансовий ринок.

Перші ознаки стабілізації демонстрував цього тижня і український фондовий ринок. Укріплення гривні повернуло до нього інтерес. З початку квітня індекс ПФТС зріс майже на 20%. Оглядачі відзначають, що найбільше додають у ціні акції металургійних заводів і банків. Вони пояснюють це позитивними новинами із світових ринків та повідомленнями про можливість відновлення співпраці України із МВФ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG