Спеціальні потреби

Голова Комітету виборців став заступником Балоги


У глави Секретаріату президента Віктора Балоги новий заступник. Ним став Ігор Попов – колишній голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

Указ про призначення Попова заступником глави Секретаріату – представником президента у Верховній Раді України – з’явився у вівторок на офіційному сайті глави держави. А сам новопризначений під час брифінгу в президентському Секретаріаті заявив, що складає із себе повноваження в Комітеті виборців. Попов повідомив, що на новій посаді має намір сприяти покращенню діалогу між президентом і парламентом. Він запевнив також, що й далі опікуватиметься інтересами виборців.

«Країна перебуває на порозі серії виборів, і під час усіх цих бурхливих процесів, які накладаються ще й на економічну кризу, саме інтереси виборців повинні бути першочерговими – у цьому я бачу суть своєї ідеологічної роботи. Саме тут мій досвід роботи у громадському секторі може бути максимально корисним», – наголосив Ігор Попов.

А тим часом призначення відомого представника громадянського суспільства «правою рукою» Балоги викликало неоднозначну реакцію. Дехто з оглядачів пов’язав це призначення з позицією КВУ під час недавніх скандальних виборів до Тернопільської облради. Тоді Комітет заявив, що не зафіксував порушень, і своїм авторитетом освятив результати виборів, на яких партія Балоги «Єдиний центр» отримала несподівано високе друге місце.

«Платою за співучасть у фальсифікації» тернопільських виборів назвав нову посаду екс-очільника КВУ депутат від фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Геннадій Москаль. За його словами, Комітет виборців порушив власні моральні принципи, а тому мусить саморозпуститися:

«Після переходу Ігоря Попова на роботу в Секретаріат президента весь склад КВУ повинен піти у відставку і саморозпуститись, тому що докази продажності його членів більш ніж очевидні», – заявив Москаль, слова якого цитує прес-служба «Народної самооборони».

Інші спостерігачі, коментуючи призначення Попова, висловлюються не менш песимістично. Як стверджують вони, репутації КВУ як незаанґажованої структури завдано нищівного удару. На один «форпост громадянського суспільства» в Україні поменшало. А у визначення Комітету виборців, наведене на сайті організації – «незалежна громадська організація, нейтральна до політичних партій та виборчих блоків» – вочевидь доведеться вносити зміни.

Нагадаємо: Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» діє з 1994-го року. Маючи розгалужену мережу громадських спостерігачів, КВУ проводить моніторинг виборчих кампаній щодо відповідності їх загальноприйнятим демократичним нормам. Ігор Попов – один із засновників організації, у 1996-му році був обраний головою правління КВУ.

XS
SM
MD
LG