Спеціальні потреби

Ющенко визначився з кандидатурою очільника МЗС


У вівторок президент подав на розгляд Верховної Ради кандидатуру міністра закордонних справ. Ім’я президентського висуванця – Олег Шамшур. Досвідчений дипломат нині працює послом України у Сполучених Штатах, а до цього обіймав посаду заступника міністра закордонних справ України.

У парламентській коаліції названу Ющенком кандидатуру сприйняли неоднозначно. З одного боку, коаліціянти не мають заперечень проти Олега Шамшура і навіть називають його «найбільш прийнятною компромісною фігурою». Проте з другого боку, в кріслі міністра вони хотіли бачити іншого – Бориса Тарасюка. Про це лідери парламентської більшості просили президента у відомому зверненні від 6 березня, однак відповіді не дочекалися.

Ображені ігноруванням з боку глави держави, коаліціянти зажадали від Ющенка пояснень. У вівторок фракції БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина звернулися до президента з проханням «надати вмотивовану відповідь на пропозицію парламентської коаліції щодо призначення Бориса Тарасюка на посаду міністра закордонних справ України». Документ, підписаний лідерами трьох фракцій, зокрема наголошує: конструктивна співпраця президента і парламентської більшості важлива для «забезпечення позитивного голосування» у Верховній Раді.

Одначе Віктор Ющенко «не має наміру давати якісь додаткові пояснення». Про це сказано в коментарі прес-служби президента, поширеному у вівторок. «Подання кандидатури міністра закордонних справ є прерогативою глави держави», – наголошує документ. «Натомість, – мовиться в заяві, – три фракції парламенту, які утворюють так звану коаліцію, зустрічним висуненням кандидатури Б.Тарасюка хочуть перекроїти на свій лад конституційний порядок призначення міністра закордонних справ. Це свідчить про неконструктивну, провокаційну позицію частини депутатів, яка лише викличе зайву політизацію при обговоренні питання про затвердження О. Шампура керівником МЗС».

Голосування у Верховній Раді щодо внесеної президентом кандидатури може відбутися уже в четвер 19 березня. Правляча коаліція ще розмірковує, чи підтримувати Олега Шамшура, і відкладає остаточне рішення до зустрічі з самим претендентом. Дипломат має прилетіти зі США і відповісти на запитання народних обранців у «вузькому колі» на засіданнях фракцій. Що ж до опозиції, то вона вже визначилась. У Партії регіонів заявили, що не голосуватимуть за Шамшура, оскільки він може продовжити курс свого попередника. Єдино прийнятною кандидатурою на посаду міністра закордонних справ регіонали називають нинішнього посла України в Російській Федерації Костянтина Грищенка. А лідер партії Віктор Янукович у вівторок заявив: до будь-якого кандидата на посаду міністра закордонних справ він має одну-єдину вимогу: збереження позаблокового статусу України.

А тим часом поки вирішується доля нового міністра закордонних справ, доля колишнього вже вирішилась. У вівторок Президент України видав Указ про призначення Володимира Огризка першим заступником Секретаря Ради з нацбезпеки та оборони. Раніше цю посаду обіймав Степан Гавриш.

Як повідомлялося, 3 березня Верховна Рада проголосувала за відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ України. 6 березня парламентська коаліція запропонувала президентові внести на посаду очільника МЗС кандидатуру Бориса Тарасюка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG