Спеціальні потреби

Українська влада декларує єдність у подоланні кризи


Керівники гілок української влади зробили перший крок до консолідації зусиль для протистояння економічній кризі. Про це президент, керівник уряду, спікер парламенту і голова НБУ домовилися під час сьогоднішньої зустрічі. На ній був присутній і представник найбільшої опозиційної сили українського парламенту Партії регіонів Микола Азаров.

Про суть домовленостей повідомив Віктор Ющенко. За його словами, учасники наради вирішили вже найближчим часом здійснити три кроки. По-перше, закдекларувати намір протистояти кризі спільними зусиллями. Документ має дати реальну оцінку стану української економіки. Декларацію мають підписати президент, керівники уряду та НБУ. Однак глава держави сподівається, що його підтримає і парламентська опозиція.

Другим кроком має стати оприлюднення спільної позиції української влади щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом. Робоча група має розробити документ, який би був чітким сигналом для МВФ для відновлення співпраці з Україною. Його мають сформулювати і підписати вже у понеділок 2 березня. Нарешті, наступним етапом має стати прийнятний для усіх сторін пакет антикризових законів, ухвалити які має парламент.

Керівник уряду Юлія Тимошенко схвально відгукнулась на сьогоднішні домовленості і висловила сподівання на щирість намірів президента. На спеціальном брифінгу вона заявила, що уряд максимально зацікавлений в мирі, спокої, консолідації та в співпраці між усіма гілками влади:

«Я закликаю припинити всі політичні баталії. Зараз не час і не місце. Потрібно максимально консолідуватися».

Продемонструвати єдність українську владу напередодні закликали акредитовані в Києві посли країн Великої сімки. Під час зустрічі із Президентом Ющенком вони переконували главу держави порозумітися із Юлією Тимошенко і виробити спільну позицію у протистоянні економічній кризі.

Про домовленості вже повідомили усіх нинішніх та потенційних кредиторів. Президент направив листа керівнику МВФ Домініку Стросс-Кану, де висловив готовність відновити діалог. Віктор Ющенко також звернувся до іншої міжнародної фінансової організації – Світового банку. У листі керівнику цієї установи Роберту Зеліку Президент України попросив розглянути можливість надання Києву додаткових кредитних коштів.

Ринки поки що відреагували на сьогднішні домовленості без особливого оптимізму. Курс гривні незначно понизився щодо долара і євро. Фондові ринки також завершили день у червоній зоні, впавши у середньому на 3% порівняно із попередньою торгівельною сесією.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG