Спеціальні потреби

Ющенко не прийде до депутатів звітувати про кризу


Депутати готуються до звіту уряду щодо соціально-економічної ситуації в державі та голосування щодо відповідальності Кабінету Юлії Тимошенко. Згідно з регламентом, участь у засіданні мав взяти Президент країни Віктор Ющенко, однак у середу його прес-секретар Ірина Ванникова заявила:

«Президент застерігає уряд і парламент від того, щоб перетворювати засідання Верховної Ради на черговий обмін звинуваченнями та політиканськими заявами» і не збирається приходити на парламентське засідання.

Аналіз роботи Верховної Ради VI скликання «демонструє неготовність» законодавчого органу до ухвалення необхідних для країни рішень», – каже Ванникова, оскільки із 85 антикризових законів, внесених на розгляд парламенту, ухвалено лише 12, при цьому три закони повернуті президентом до Верховної Ради для повторного розгляду, з 17 законопроектів, які на думку Кабінету Міністрів, направлені на збалансування держбюджету на 2009-ий рік, ухвалено лише два.

На думку Ющенка головне зараз – це ухвалити зміни до бюджету, аби вдосконалити його. Прем’єр Тимошенко, у свою чергу, вважає, що бюджет виконується, а отже, зміни не на часі.

Юлія Тимошенко у четвер збирається бути на парламентському засіданні разом з урядом, попри запланований раніше візит до Німеччини.

Натомість лідер фракції регіонів, яка й ініціювала розгляд цього питання в Раді, каже, що результати голосування щодо недовіри уряду не мають для нього значення. «Ми ставимо питання жорстко і будемо домагатися того, щоб, як кажуть, видавити з них все, на що вони здатні, щоб зупинити падіння економіки, а далі прийде час і люди висловлять свою точку зору», – сказав Янукович на засіданні опозиційного уряду в середу. Головне для Януковича – підвищення відповідальності дій влади.

Питання про звіт уряду та його відповідальність стоїть у порядку денному першим. Вже далі депутати мають розглянути інші, в тому числі, і кадрові питання. Зокрема, про призначення на посаду голови СБУ Валентина Наливайченка, який вже давно очолює цю структуру, але має приставку в.о.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG