Розпад урядової коаліції в Україні коментують і в Сполучних Штатах. Як вважає помічник державного секретаря США Дейвид Креймер, для полiтичних баталiй зараз не найкращий час:
«Я думаю, що це не найкращий час для політичних суперечок, особливо враховуючи те, що відбувається у Грузії, але ми хочемо допомогти українцям повернутись до нормальної роботи. Я думаю, важливий прогрес був зроблений за останні декілька років після помаранчевої революції і ми маємо надію, що цей прогрес буде продовжуватись не зважаючи на усі підйоми і падіння в українському політичному процесі».
Щодо перспективи проведення дострокових виборiв Креймер вважає, що їх краще уникнути. Хоча, на думку американського високопосадовця, вибори – i не найгірше, що може статися в країні під час перехідного періоду:
«Одна річ, яку ми можемо сказати про Україну, так це те, що вона має гарний послужний список щодо проведення виборів, які відповідають міжнародним стандартам. Але я не переконаний, що Україні варто і далі це доводити, проводячи позачергові вибори, хоча це – вирішувати українським політикам».
Регіональний директор Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс погоджується, що проводити зараз вибори - не iдеальний варiант.
«Сподіваємося, що помаранчеві сили зможуть подолати протиріччя у своїх позиціях та відновити співробітництво. Це важливо для України з точки зору побудови демократичних інституцій. Вибори мають тенденцію цьому заважати».
Тим часом конгресмен-республіканець Кріс Сміт нагадує, що українським полiтикам зараз також не слiд забувати про нову обстановку, яку створив росiйсько-грузинський конфлiкт:
«Коли ми були у Тбілісі, багато з нас відчули, що можливість Росії застосовувати силу перебуває на підйомі. І це має реальні внутрішньополітичні наслідки як для України, так і для інших сусідніх країн. Я сподіваюся, що буде зроблене значне зусилля, аби відновити співробітництво і об’єднатися навколо основних принципів свободи, демократії та незалежності».
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1