Спеціальні потреби

Тимошенко закликала Ющенка відновити Демкоаліцію


Вона і тільки вона є справжнім відданим прихильником Демократичної коаліції. Це узялася довести Юлія Тимошенко, розпочавши свою прес-конференцію з демонстрації відеороликів із недавнього минулого. Президент Ющенко підписує Універсал, благословляє широку коаліцію і тисне руку новопризначеному прем`єрові Януковичу. Тоді йшлося про порозуміння і національну єдність, тепер – про «державну зраду» і «руку Кремля», – обурюється Тимошенко:

«І тоді ніхто не казав про те, що Демократична коаліція це єдино можливий формат. Я тоді казала і зараз про це кажу».

Із нинішньої ситуації прем`єрка бачить тільки три виходи. Єдино правильний і найкращий – за її словами – відновлення Демократичної коаліції, і цей вихід цілком у руках президента:

«Тому вихід номер один, поновлення Демократичної коаліції, виключно в руках президента. Без ультиматумів, без вимог, без будь-яких інших тисків, тому що я зі свого боку жодних ультиматумів не ставлю. Я не ставлю ультиматумів звільнити Балогу, я не ставлю вимогу закрити кримінальні справи».

Говорячи про те, що ультиматумів не сприймає, Тимошенко окремо наголосила: від прийнятих разом з регіоналами законів – про Кабмін, про слідчі комісії та про спрощення процедури імпічменту – вона не відмовиться.

У тому ж разі якщо президент не прийде миритись і Демократична коаліція помре, тоді лідерці БЮТ залишається два інших варіанти на вибір. Або йти на дострокові вибори, або у нову коаліцію – з Партією регіонів. При цьому вибори Тимошенко назвала найгіршим із трьох варіантів.

І все ж, як укотре наголосила прем`рка, і перевибори, і переформатування коаліції для неї – вимушені кроки. Бо серце настільки лежить лише до Демократичної коаліції, що в разі її збереження вона готова навіть Ющенка підтримати на другий термін:

«Можливо, вам здасться, що я ненормальна людина, але якщо б вдалося зберегти Демократичну коаліцію і якщо б вдалося навести в ній гармонію, я б ще на один термін підтримала відомого вам кандидата у президенти».

Якщо ж Демкоаліція не буде відновлена, тоді – натякнула Тимошенко – вона висуватиме власну кандидатуру на президентських виборах:

«Якщо президент не повернеться в Демократичну коаліцію, то в принципі кандидатів на президентські вибори може бути трошки більше».

Не радить прем`єрка главі держави шукати якісь інші, альтернативні виходи із ситуації – наприклад, вдаватися до силового сценарію. «Такі трюки в Україні не проходять», – сказала вона і пригрозила главі держави імпічментом:

«Що стосується тих проектів, які зараз робить президент, щодо введення прямого президентського правління, то це пряме порушення Конституції і це прямий шлях до дострокового відходу від своєї посади Президента України».

А тим часом у президентському секретаріаті заявили, що своєю прес-конференцією Юлія Тимошенко розпочала готувати громадську думку до неминучості її коаліції з регіоналами. «Черговий крок з підготовки прокремлівської коаліції БЮТ з Партією регіонів» – так схарактеризував заяви прем`єрки працівник канцелярії Андрій Кислинський, додавши, що «детально прорахований сценарій» активно просувають Партія регіонів та БЮТ в інтересах Росії.

І у понеділок до численних закидів на адресу прем`єрки додався ще одна сенсаційний. Юлію Тимошенко викликають до Генпрокуратури – як свідка у справі отруєння Ющенка. Як повідомила прес-служба відомства, прем`єрку чекають на допит 11 вересня о 10 ранку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG