Спеціальні потреби

МЗС Росії та України обмінялись обурливими заявами


Черговий «обмін люб`язностями» між Україною і Росією спричинив інцидент із Затуліним та ювілей хрещення Київської Русі. На претензії, оприлюднені російським МЗС 25 липня, у вівторок відреагувало українське Міністерство закордонних справ. На офіційному сайті відомства з`явився коментар, де висловлено занепокоєння тим, що «без зайвої дипломатичної делікатності російська сторона дає оцінку подіям внутрішньої політики України».

«Неадекватною» назвало українське Міністерство реакцію росіян на заборону громадянину Російської Федерації Костянтину Затуліну відвідати Україну. Як нагадує коментар, це було здійснено у строгій відповідності до національного законодавства. МЗС відкинув також як безпідставне звинувачення російської сторони у начебто «нешанобливому ставленні» до ієрархів Російської православної церкви під час їх участі у ювілейних урочистостях з нагоди хрещення Русі.

У заяві зазначено: «Викликає подив те, що у світській державі зовнішньополітичне відомство дає оцінки програмі участі представників церкви у заходах, які заздалегідь були з ними погоджені».

«Міністерство рішуче відкидає оприлюднені російською стороною оцінки», – наголосив речник МЗС, висловивши сподівання, що згадані події не матимуть негативного впливу на рівень українсько-російського співробітництва.

Минулого тижня Україна заборонила в`їзд на свою територію російському парламентареві Костянтину Затуліну. Персоною нон-грата депутата Держдуми, відомого своїми різкими антиукраїнськими висловлюваннями, оголосила СБУ. Затуліна запідозрили у причетності до спроб дестабілізувати ситуацію під час святкувань ювілею хрещення Київської Русі. Того ж таки дня російська сторона видала заяву, в якій звинуватила Україну в недотриманні домовленостей про скасування «чорних списків». Для роз`яснень був викликаний також посол України в Росії Костянтин Грищенко.

Крім того, у заяві російського МЗС, оприлюдненій 25 липня, висловлювалися претензії щодо заходів з нагоди 1020-ої річниці хрещення Русі. На думку російської сторони, святкування відбувалися з неповагою до керівництва Російської православної церкви. Докори стосувалися, зокрема, того, що на вулицях Києва було розміщено більше плакатів з привітанням Вселенського патріарха Варфоломія, аніж Московського патріарха Алексія.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG