Спеціальні потреби

Петреус і Крокер звітуватимуть про іракську кампанію


Командувач американських військ в Іраку генерал Дейвид Петреус і посол США в Іраку Раян Крокер у вівторок звітуватимуться у Конгресі про хід іракської кампанії та перспективи виведення американських військ з Іраку. Очікується, що генерал запропонує відкласти на деякий час скорочення сил для підтримання безпеки в Іраку.

У результаті чергових боїв між американськими силами і шиїтськими бойовиками десятки людей вбито і поранено. За винятком деяких районів, ситуація в Іраку виглядає похмурою.

Між тим у Вашингтоні генерал Дейвид Петреус, як очікується, розповість Конгресу, що стратегія поповнення американських сил в Іраку дає позитивні результати і оголосить про тимчасове призупинення процесу виведення військ. Попередньо сам генерал зазначив:

“Ми розглянемо альтернативний план уже після липня про терміни і хід можливого скорочення військ”.

Таку пропозицію підтримав Президент Джордж Буш: “Моя позиція така – якщо генерал не хоче скорочувати кількість військ, я заперечувати не буду”.

Але навряд чи Конгрес так швидко погодиться з генералом Петреусом. Про це в інтерв’ю АВС заявив сенатор Джим Веб, колишній ветеран війни у В’єтнамі:

“Ми не можемо втримувати поточну військову структуру в Іраку ніби це наша єдина проблема, чи займатися лише Іраком, ніби це острів в океані”.

Проблема також і у психологічних наслідках війни. За оцінками Пентагону, понад 25% військовослужбовців, які здійснили три і більше ходки в Ірак страждають від депресії, стресу тощо.

Група ветеранів також оприлюднила свої дослідження, в яких застерігає про катастрофічні наслідки для солдатів, які проводять у зоні конфлікту більше часу ніж дома. Активіст організації “Ветерани за Америку” Боббі Мюллер каже:

“Якщо ми не скоротимо наші сили, шкода завдана нашим військовим у бойових зонах, матиме наслідки на все життя. Це катастрофічно і обурливо”.

Як відомо, питання війни в Іраку займає центральне місце у президентських перегонах у США. Цього тижня претенденти на посаду президента демократи Гілларі Клінтон і Барак Обома, та республіканець Джон МакКейн роблять перерви у своїх передвиборчих кампаніях, щоб бути присутніми на слуханнях у Конгресі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG