Спеціальні потреби

Приєднання України до ПДЧ визначить саміт НАТО


Україна розраховує на позитивну відповідь країн НАТО у питанні приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі на початку квітня. Саме тоді у Бухаресті відбудеться саміт НАТО. Такий прогноз сьогодні у Києві висловив міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Він вважає – стосунки з Блоком вже виросли з існуючого формату співпраці – інтенсивного діалогу.

Про суттєвий поступ у двосторонніх стосунках говорив і речник Альянсу Джеймс Апартурай:

“Зусилля України в рамках інтенсивного діалогу особливо у виконанні цільового плану останнім часом зазнали суттєвого прогресу. І генеральний секретар з оптимізмом дивиться на подальшу співпрацю з Україною. На наші майбутні дії і в наданні допомоги зусиллям українців у реформувані”.

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко скептично оцінює шанси України приєднатися до ПДЧ. Каже – в цьому насамперед винні українські урядовці, які проводять незкоординовану політику в цьому питанні. Гриценко натякнув, що більше в цьому плані могла б зробити і керівник уряду Юлія Тимошенко.

У той же час посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор дивиться на перспективи співпраці з Альянсом більш оптимістично. Дипломат прогнозує, що Бухарестський саміт НАТО у квітні цього року буде успішним для України. Принаймні Сполучені Штати – один із ключових союзників в Альянсі підтримують політику відкритих дверей для європейської нації, яка зацікавлена і спроможна приєднатися до НАТО, – каже Тейлор.

Так само посли Румунії і Польщі висловили підтримку приєднання України до плану дій з набуття членства. Водночас інші аналітики зауважують, що деякі з членів Альянсу можуть виступити проти подальшого зближення з Україною. Насамперед, щоб не псувати стосунків із Російською Федерацією.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG