Спеціальні потреби

Піскун може повернутися на посаду генпрокурора


Відсьогодні депутати Верховної Ради зможуть суміщати роботу у парламенті із працею в уряді. Конститційни суд визнав недійсним закон про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності.

Суміщення депутатського мандату із будь-якою іншою роботою не є підставою для звільнення людини, вирішили судді. Свій вердикт вони ухвалили ще два дні тому, але оприлюднили лише сьогодні. Кажуть – за змістом закон не відповідає Конституції, оскільки порушує конституційне право людини на працю.

Донині закон давав депутату 15-денний термін, щоб вибрати між роботою в парламенті або на іншій посаді. Конституція визначала інший термін – 20 днів. За цей час призначений в уряд депутат мав написати заяву про складення повноважень. Рада мала її розглянути. Доповідач у справі суддя Віктор Шишкін розяснює – парламент не може позбавити урядовця мандата, якщо той не написав заяви. За його словами, відібрати картку у депутата-сумісника не має повноважень й спікер:

“Не від депутата залежить, коли Верховна Рада розгляне це питання. Це вже повинні бути претензії до Верховної Ради і до керівництва Верховної Ради, що вони несвоєчасно або довготривало виконують цю роботу”.

Одним із перших на рішення суду відреагував нинішній депутат від Партії регіонів Святослав Піскун. Він вважає, що має усі підстави повернутися у крісло Генерального прокурора України, яке посідав вже тричі. Він стверджує, що така можливість відкривається перед ним саме після сьогоднішнього рішення Конституційного суду. Піскун в інтерв’ю “Україніській правді” не виключив, що через суд домагатиметься свого поновлення на посаді. Адже Президент Ющенко звільнив його саме за сумісництво.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG