Спеціальні потреби

МВС України пропонує провести реформу


Українське Міністерство внутрішніх справ пропонує підпорядкувати собі низку правоохоронних структур та надати додаткових повноважень для протидії корупції. З такою ініціативою сьогодні виступив радник міністра Геннадій Москаль.

МВС пропонує парламенту ухвалити низку законів, які начебто наблизять українські правохоронні структури до європейських стандрартів.

Вiдомство хоче забрати під свою опіку Державну прикордонну службу України, службу пожежної безпеки і порятунку, Держслужбу з питань міграції. Мета цих реформ - зробити Міністерство внутрішніх справ більш дієвою організацією, переконує Москаль.

«Це буде повнокровне Міністрерство внутрішніх справ, як буде замикати на собі всі ті функції, які є в державі. Така кількість розрізненних правоохоронних служб, яка є сьогодні - вони ефекту не дають».

Водночас МВС пропонує створити Державну прикордонну міліцію та Антикорупційне бюро. Останннє може виникнути замість УБОЗу, каже Москаль. Оскільки той довів свою неефективність у протидії корупції. Бюро, за словами Москаля, пропонують передати частну функцій СБУ та Генпрокуратури.

«Це не буде орган, який когось судить чи карає. Він збирає матеріал і притягує винних до цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності, але це притягнення йде через суд».

Саме Геннадiя Москаля називають ймовірним претендентом на посаду керівника антикорупційного бюро в разі його створення. Водночас він визнає, що не впевнений, що парламент підтримає пропозицію.

Тим часом коаліція також вирішує, хто буде генеральним прокурором України. Адже саме до його компетенції відноситься розслідування більшості справ, де фігурують держчиновники. Невдоволення нинішім очільником відомства Олександром Медведьком висловлювали і керівник МВС Юрій Луценко, і прем`єр Юлія Тимошенко. Остання навіть звернулася до глави держави з проханням зробити подання про звільнення нинішнього генпрокурора. Втім Віктор Ющенко відповів – за Конституцією це може зробити лише парламент. До того ж процедура відставки керівника Генпрокуратури виписана в різних законах доволі суперечливо. Відтак, припускають парламентарі, пан Медведько залишатиметься на посаді щонайменше декілька тижнів. Хоч це не заважає політикам з табору парламентської більшості вже називати ймовірних наступників. Серед претендентів називають «нунсівця» Віктора Шемчука. Саме його може висунути фракція, каже депутат Роман Зварич. «В будь-якому випадку, нам потрібно мати генпрокурора, який буде більш ретельно працювати на цій посаді», - сказав вiн.

В той же час сам пан Медведько у відставку не збирається. І навіть обіцяє, що в цьому році відомство поставить крапку у низці резонансних справ, зокрема й отруєння Віктора Ющенка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG