Спеціальні потреби

Aмериканцi готуються до попередніх виборiв


Вже восьмого січня наступного року, штат Нью-Гемпшир, що на північному сході США, одним з перших проводитиме попередні вибори, на яких визначатимуться лідери серед партій на позицію кандидата в президенти США. Це поки не є виборами президента Сполучених Штатів, а лише виборами єдиного кандидата від кожної партії, який згодом і поведе боротьбу за президентське крісло. За традицією, першим штатам, в яких проходять попередні вибори, приділяють чимало уваги, оскiльки результати там дуже часто визначають дальший хід змагання.

Нью-Гемпшир – невеликий за розміром штат, з населенням менше ніж півтора мільйона людей. Загалом же в Америці проживає 300 мільйонів людей. Але коли Нью-Гемпшир голосує, за цим уважно стежить уся нація. Адже, цей штат дуже впливає на те, хто стане майбутнім президентом США.

Кожних чотири роки Нью-Гемпшир на якийсь час стає центром політичного світу Америки. Традиційно він голосує першим або другим на так званих попередніх виборах. На цих виборах, що згодом відбуваються і в усіх інших штатах, електорат обирає двох лідерів з лав Демократичної та Республіканської партії, які і поведуть головну боротьбу за президентське крісло. У Нью-Гемпширі на попередніх виборах можуть голосувати не лише члени партій, а й безпартійні.

Як каже Кендіс Нельсон з Американського унiверситету у Вашингтоні, метою таких попередніх вибрів є якраз дати можливість кандидатам та виборцям ближче познайомитись. За півроку активної кампанії це можливо зробити.

Кандидати завжди проводять свої попередні кампанії в Нью-Гемпширі – тісно спілкуючись з людьми. Вони їздять від міста до міста, тиснуть руки, організовують різноманітні збори – головне – зустрітися з якомога більшою кількістю людей.

Претенденти, що сподіваються стати кандидатами в президенти, практично не виїжджають з Нью-Гемпшира в останній тиждень перед попередніми виборами. Вони і їхні виборчі команди полюють за голосами виборців до останнього.

Як правило, попередні вибори в Америці у різних штатах відбувалися протягом 3-4-ох місяців. Але останнім часом вони все більше зближуються в часі. Штати переносять дати виборів на більш ранні строки, намагаючись стати більш впливовими у визначені кандидатів в президенти від партій. Дехто навіть пропонує, щоб ці попередні вибори відбувалися в усіх штатах одночасно – в один день. Але, як каже Марк Ром iз Джорджтаунського унiверситету в американськiй столицi, тут і свої за і свої проти:

«Головна перевага проведення попередніх виборів одночасно у тому, що голоси усіх виборців з усіх штатів матимуть однаковий вплив. Але недоліком при цьому є те, що від цього виграють кандидати, які зберуть найбільше грошей на свої кампанії -- ті, хто був популярний з самого початку виборчих перегонів».

Голоси, які отримують кандидати на попередніх виборах у різних штатах, враховуються під час загальнонаціональних партійних з’їздів кожної партії. Такі з’їзди проводяться демократами і республіканцями приблизно за два місяці до дати президентських виборів. І саме там кожна партія визначає єдиного кандидата, який боротиметься за президентське крісло.

День президентських виборiв призначений на 4-те листопада 2008 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG