Спеціальні потреби

США очікують плідної співпраці з урядом Тимошенко  (ВІДЕО)


(читати повний текст iнтерв`ю мовою оригiналу)

Aмериканський уряд очікує плідної співпраці з урядом Юлії Тимошенко. Про це в інтерв'ю “Голосу Америки” заявив другий заступник державного секретаря США Дейвид Креймер.

Довгих два місяці в очікуванні нового Уряду України поставили українсько-американську співпрацю у режим невизначеності. Тому схвалення нового прем'єр-міністра американські урядовці сприйняли з ентузіазмом. Вони наголошують на важливості того, що процес творення коаліції та обрання прем'єра пройшов мирно та демократично. Тепер настав час для дій, каже заступник державного секретаря США Дейвид Креймер:

“Ми вітаємо повернення Юлії Тимошенко як прем'єр-міністра, і очiкуємо плідної співпраці у багатьох напрямках українсько-американських взаємин. Ми сподіваємось, що політична ситуація в Україні стабілізується на деякий час.

Я думаю, було б добре не проводити виборів у 2008-му році, щоб ми не мали ще однієї кампанії. З іншого боку, хоч процес відбувався не без розчарувань, плюсом для України є те, що цей процес був мирним і демократичним”.

За словами американського урядовця, є декілька нагальних проблем, які доведеться вирішувати українському урядові:

“Я думаю вирішення питання енергетичної безпеки є першочерговим завданням. Тимошенко зауважила, що це одне з пріоритетних питань для неї. Я думаю, можна очікувати, що вона займеться цим питанням...СОТ це також нагальне питання. Ми сподіваємося, що Рада ухвалить закони, які ще залишились для того, щоб почати процес вступу і стати членом СОТ, що на мою думку, буде справжнім досягненням для країни. І звичайно інституційний розвиток, економічні реформи, як також подолання корупції”.

Дейвид Креймер також відзначив, що у всіх цих питаннях американський уряд готовий надавати повну підтримку. Але важливим у цьому всьому процесі, за словами американського посадовця, є те, щоб теперішня українська опозиція в обличчі Партії регіонів зайняла справді конструктивну позицію:

“Колишній прем'єр-міністр Янукович заявив, що він готується грати роль конструктивної опозиції. Ми, звичайно, сподіваємось, що так і буде. Це важливо, щоб Україна мала сильну діяльну опозицію в Раді, але я також вважаю важливим, щоб Україна спробувала уникнути безвихідного становища у Раді, яке може перешкодити уряду рухатись вперед з реформами”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG