Спеціальні потреби

Проблема ВІЛ/СНІДу викликала занепокоєння громади в Одесі


В Одесі напередодні Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом було проведено круглий стіл “Відповідь церкви на епідемію ВІЛ/СНІДу, наркоманії та туберкульозу”. У ньому взяли участь священики різних християнських церков.

Лікар-інфекціоніст кабінету довіри міського центру боротьби з ВІЛ/СНІДом Зиновій Пармаклі висловив задоволення з приводу того, що міська влада Одеси робить все можливе для підтримки ВІЛ-інфікованих:

“Уражені хворобою відчувають повсякденну турботу останні два роки. Раніше медики мали можливість запропонувати виключно психологічну підтримку. Наразі ситуація змінилася радикально. Безкоштовне лікування надають всім, хто його потребує. Безкоштовно надається можливість і обстеження на наявність ВІЛ-інфекції”.

За словами лікаря-інфекціоніста міського центру з боротьби з ВІЛ/СНІДом, проблема поширення ВІЛ-інфекції загострюється. Лише у Приморському районі Одеси офіційно виявлено майже дві тисячі інфікованих дотепер смертельною недугою.

Темп поширення ВІЛу набув розмаху пандемії. В Одеській області у всіх 28 районах у місцевих жителів виявлено ВІЛ/СНІД.

Все більше ВІЛ-інфікованих молодих матерів виявляють у пологових будинках Одеси. Стрімко зростає смертність серед важко хворих, яких доглядають на дому (їхній вік коливається від 19 до 30 років).

Особливо негативно впливають на лікування ВІЛ-інфікованих епідемія туберкульозу та венеричних хвороб. До 70% ВІЛ-інфікованих хворіють на туберкульоз.

Зиновій Пармаклі зазначає: “Необхідно терміново робити кроки для проведення якісної діагностики на наявність туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих. Саме не виявлений вчасно туберкульоз ускладнює процес терапії”.

Зиновій Пармаклі підкреслив, що СНІД є перш за все соціальною проблемою:

“Зупинити хворобу можливо лише спільними зусиллями громадськості. Не повинні бути байдужими і церкви. Лише за цих умов ми будемо здатні досягти позитивних результатів, повернемо хворим надію на повне одужання”.

Медиків Одеси хвилює той факт, що на першому місці ризиків зараження ВІЛом є статеві стосунки. Це майже 57% від загальної кількості виявлених випадків. Друге місце посідають наркозалежні, третє – зараження під час переливання крові.

В одеському міському центрі боротьби з ВІЛ-СНІДом вивчають і досвід проведення профілактики поширення хвороби в інших країнах світу. З цією метою проведено семінари за участю медичних фахівців з Італії та Канади.

У круглому столі “Відповідь церкви на епідемію ВІЛ/СНІДу, наркоманії та туберкульозу”, який було проведено з нагоди наближення Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, взяли участь священики різних християнських церков (УАПЦ, РКЦ, УГКЦ).

Українська Греко-Католицька Церква вже два роки реалізує в Одесі програму домашнього догляду за ВІЛ-інфікованими. Під опікою соціальних працівників перебувають близько ста осіб.

Директор благодійного фонду “Каритас” в Одесі о.Василь Колодчин зазначив:

“Маємо нині новий шкільний проект. Його реалізують у двох школах Одеси і містечка Південний. Проект спрямований на профілактику СНІДу, пропаганду здорового способу життя”.

Священик УГКЦ о.Володимир Ждан наголосив, що серед найбільших противаг поширенню СНІДу стало б підвищення духовності у суспільстві, зокрема, серед молоді. Капеллан УАПЦ о.Олександр Філіппов висловив жаль з приводу того, що серед ВІЛ- інфікованих стає все більше людей, які не мають відношення до секс-бізнесу і не є наркозалежними:

“Ця проблема подолала всі перешкоди створені на її шляху суспільством. Хвороба увірвалася майже у кожну родину і її розміри вражають”.

Учасники круглого столу вирішили спільно звернутися до міського та обласного управлінь освіти з проханням дозволити проведення у навчальних закладах уроків, на яких молоді будуть розповідати про небезпеку ВІЛ/СНІДу. Представники церков мають намір долучитися до кампанії протидії поширенню смертельної хвороби і за допомоги місцевих засобів масової інформації – це тематичні програми, лекції тощо.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG