Спеціальні потреби

Понад 34% українців за те, щоб прем’єром була Тимошенко


Оцінити післявиборчі очікування українців взявся Фонд громадської думки, який є партнером російського фонду, очолюваного відомим кремлівським політтехнологом Глібом Павловським. Опитування, що його проводили в останній тижня жовтня показало – українці хочуть помаранчеву колаіцію і прем’єра Тимошенко. Лише коаліція у форматі БЮТ та Наша Україна отримала позитивний баланс довіри, всім іншим конфігураціям українці бльше не довіряють. Тимошенко у прем’єрському рейтингу на 1,5% обігнала свого головного конкурента Януковича, якого на пост глави уряду підтримує 33% українів. Всі інші претенденти відстали дуже серйозно. Наприклад власник третього місяця в ретингу Володимир Литвин має лише 3%. Такі результати дають підстави політикам, які нині втягнуті у коаліціаду та прем’єріаду задуматися, однак поки що жодна з політичних сил цих даних не коментувала.

За словами глави Фонду Олександра Бухалова, майже 59% українців вважють, що нинішні перевибори не вирішать політичної кризи, а третина мешканців країни очікує поігршення економічної ситуації після виборів.

Цікавими виявилися і президентські рейтинги. Загалом українці поставили Віктору Ющенку задовільно за роботу на посаді президента і розділилися у своїх президентських симпатіях щодо інших кандидатів. Найвищий на сьогодні президентський рейтинг має Янукович – 27%. Однак, навряд чи це є для нього приводом для радості, оскільки друге й третє місце з практично одинаковим результатом 19% має Ющенко та Тимошенко. А це означає, що єдиний кандидат від помаранчевих сил має значно більше підтримки, аніж очільник Партії регіонів.

Поствиборчі суперечки політиків знизили рейтинг практично всіх провідних політичних сил. Нині за партію регіонів готові проголсоувати лише 27%, за БЮТ – 24%, Нашу Україну – 8%. А комуністи та блок Литвина могли б взагалі не потрапити до парламенту – їхній рейтинг не дотягує 3%. Однак до виборів українці вцілому ставляться позитивно, принаймні, якби їх визнали нелегітимними, 63% готові знову переобирати парламент.

XS
SM
MD
LG