Спеціальні потреби

Руперт Мердок придбав корпорацію “Доу Джонс”


Австралійський медіа-магнат Руперт Мердок у середу офіційно здійснив покупку корпорації “Доу Джонс”, яка в свою чергу, володіє однією з найбільш потужних газет в Америці – “Вол Стріт Джорнал”. Сума угоди склала п’ять мільярдів доларів. Сім’я Бенкрофт, яка володіла цією корпорацією понад сто років, після кількох місяців напружених переговорів вирішила продати свої акції. Мердок заплатив за акції компанії “Доу Джонса” майже вдвічі більше, ніж вони на цей час коштували на біржі. Але фахівці кажуть, що той політичний та економічний вплив, який він отримає в Америці після купівлі “Вол Стріт Джорнал” дуже швидко поверне йому його капіталовкладення.

Руперт Мердок вже до цього був людиною неймовірної влади. Одноосібний власник однієї з найбільших у світі медіа корпорацій. А тепер, він отримав у власність газету, яку традиційно щодня читає американська бізнес та політична еліта.

Пірат, що володіє статком у 68 мільярдів доларів і контролює багато з того, що читає та дивиться Америка і світ. Тепер він додав “Вол Стріт Джорнал” до своєї колекції. У ній вже є кіностудія ХХ століття Фокс, одноіменні телеканал та служба новин, супутникові телеканали Європи та Азії, веб-ресурс Май спейс, і ще більше сотні газет по всьому світу.

Після цієї угоди, Мердок зможе використати всесвітньо відоме ім’я “Вол-стріт Джорнал” для запуску свого нового проекту – спеціалізованого каналу бізнес-новин. Але критики кажуть – чудовий бізнесмен не завжди означає хороший журналіст. Адже дуже часто, його політичні погляди та комерційні інтереси підтримували медіа, якими він володіє.

Саме з цієї причини колишній власник, сім’я Бенкрофт, до останнього не могла зважитись продати компанію, засновану нею більше століття тому. Чи варта справа життя і честі кількох поколінь сім’ї п’яти мільярдів доларів? Це рішення було непростим і для працівників газети. Тому Мердок пообіцяв, що незалежна рада редакторів буде наглядати за тим, кого наймають чи звільняють з основних посад у виданні.

Мердок вже неодноразово обіцяв справедливу кадрову політику. Наприклад у лондонському “Тайм”, де саме він вирішував кого звільняти. Втім, дехто говорить, що критики неправі. Вони кажуть, що Мердок допоможе старіючій газеті відновити свої лідируючі позиції.

Багато хто говорить, що останнє придбання Мердока гарантуватиме “Вол-Стріт Джорнал” ще багато років життя. Чи буде він впливати на редакційну політику видання? Відтепер лише сам Руперт Мердок вирішуватиме це.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG