Спеціальні потреби

У США впала довіра до китайських товарів


Китай повідомив про посилення контролю над харчовою і фармацевтичною галузями після серії скандалів з появою на міжнародних ринках неякісної китайської продукції. Між тим останні опитування громадської думки вказують на те, що все більше американців висловлюють занепокоєння безпекою і якістю товарів, виготовлених в Китаї.

Список китайських виробів, які вважають сумнівними чи небезпечними для здоров’я, є досить довгим. У квітні неякісна їжа призвела до випадків загибелі домашніх тварин у Північній Америці. У травні виявилося, що зубна паста має у собі інгредієнти, які є складовими антифризу та гальмівної рідини. Відтак забили на сполох про морепродукти, що містять заборонені у США антибіотики.

Пекін спочатку намагався применшити масштаби кризи, як раптом у липні стратив урядовця, відповідального за якість продуктів і ліків, якого було визнано винним у прийманні хабарів. Влада склала вину на корумпованих урядовців і оголосила про нові заходи захисту громадського здоров’я.

Китайський представник Янь Цзян-Ін зазначив: “Як частина економіки країни на шляху розвитку, китайська харчова і фармацевтична галузі не є задовільними, оскільки нагляд за якістю цих товарів почався досить пізно. Через відсутність належної бази контроль за харчами і ліками здійснювати не легко”.

Враховуючи, що річний експорт китайських товарів до США становить близько трьохсот мільярдів доларів, експерти закликають Пекін негайно відновити довіру американського ринку. Соціологічні дослідження, проведені “США сьогодні” і “Геллап” свідчать про те, що 80% американських споживачів мають упередження до китайської продукції. Виробник вітамінів Френк Дейвіс з метою захисту свого бізнесу клеїть на товари етикетки з написом: “100 відсотків не китайське”.

Але чи можна усунути з ринку китайські товари? Експерти, як от дослідник з Інституту Брукінґса, кажуть, що це навряд чи можливо:

“У вас, ймовірно, не було б комп’ютера, телевізора, зрештою ви ходили б голяком, адже весь одяг надходить з Китаю. Взуття також”.

Дослідження китайського уряду вказують на те, що 20% виготовлених торік товарів не відповідають міжнародним стандартам. Аналітики ж кажуть, що страта високопосадовця, відповідального за безпеку харчів і ліків, повинна продемонструвати світові серйозність наміру Пекіна покращити якість своєї продукції.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG